JavaScript & React vs. PHP & Symfony

0

Cześć,
Macie może porównanie stopnia trudności powyższych technologii ?

Uczę się JSa i Reacta, mam zamiar za jakiś czas szukać pracy, natomiast już teraz pojawiła się okazja pewnej pracy, konkretnie w PHP & Symfony - warunek to czas, mam na opanowanie tego 2, max 3 miesiące pracując na etacie.
.
Zastanawiam się czy byłbym w stanie szybko to opanować, jaka jest wasza opinia jeśli chodzi o porównanie ww. technologii?

JS nie stanowił dla mnie jakichś super trudności w nauce, jedynie ilość narzędzi sprawiła że szło mi dużo wolniej niż zakładałem na początku.
Ilość materiału dla PHP wg mojego wcześniejszego researchu wydaje się zdecydowanie mniejsza, czy mam racje, warto ?

Na plus jest fakt, że PHP przypomina JSa i znam już dobrze HTML, CSS, SQL, GIT.

2

Nie znam PHP, ale gdy kiedyś przyszedł do mnie klient i chciał żeby mu napisać stronę z ofertami aut zapisywanymi do bazy danych, galerią zdjęć, wyszukiwarką i paginacją, to napisałem to w jeden wieczór i jeszcze ogarnąłem mu jakiś hosting.

Oczywiście nie każdy wejdzie w język w taki sposób, szczególnie, że masz do opanowania jeszcze Symfony, który daje narzut abstrakcji, którą trzeba zrozumieć. Generalnie PHP podobnie jak JavaScript jest językiem bardzo prostym i praktycznie każdy script kiddie może do tego usiąść i pisać. Oczywiście kod w taki wypadku nie będzie dobrej jakości, chyba, że ktoś zna już jakieś dobre praktyki np. KISS, DRY, SOLID itd. to może je również stosować w PHP. Zatem, jeżeli potrafisz już napisać jakąś aplikację w innym języku, to z powodzeniem napiszesz ją również w PHP. Problemem pozostaje tylko Symfony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0