OKNO PW po długiej przerwie od edukacji

0

Cześć.

Mam 28 lat, pracuję w zawodzie od 6 lat. Po liceum rozpocząłem studia na UJ, ale jak dostałem pracę to przerwałem. Myślę nad powrotem, podoba mi się opcją studiowania EiT na PW przez Internet. Natomiast zawsze uciekałem od fizyki (beznadziejny nauczyciel w gimbazie, wybrałem profil mat-inf, jedyny bez fizyki w Krakowie, potem UJ zamiast AGH). W związku z tym mam pytania:

  1. Czy jest szansa po długiej przerwie ogarnąć matematykę? Czy od pierwszych 'zjazdów' już cisną?
  2. Czy jest szansa ogarnąć fizykę i pochodne, jeżeli nie miałem jej rozszerzonej w LO, a ta podstawową zdałem na 3, bo robiłem tylko minimum? I z tego minimum też już mało pamiętam?
  3. Czy przepisują oceny, i czy się to opłaca (np czy jak sobie przepiszę Matematykę 1 to ogarnę później przy odpowiedniej ilości pracy Matematykę 2)?
  4. Jakie były progi punktowe dla EiT?

Z góry dzięki za pomoc!

Inb4, chcę poszerzyć horyzonty i nie chcę, żeby brak dyplomu był przeszkodą w przyszłości, jak się okaże że firmy będą miały więcej kandydatów niż chętnych.

1

Nie wiem jak jest w OKNIE, ale generalnie ludzie ogarniają matematykę i fizykę po jeszcze dłuższej przerwie, więc jest szansa, że Ty też sobie poradzisz. Może warto jest, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, zrobić solidną powtórkę z obu przedmiotów - są dostępne podręczniki, ćwiczenia, zbiory zadań. W internecie jest wiele kursów, stron internetowych. Są osoby, które korków udzielają.... Myślę, że rozwiązań jest sporo.

0

Zastanawiam się nad rekrutacją w zimie. W parę tygodni raczej nie zdążę ogarnąć ;) Bez tego nie ma szans?

0

@90909090: EITI jest trudniejsze od elektrycznego i nie ma tam informatyki. Na Twoim miejscu poczekałbym na rekrutację do elektrycznego a najwyżej teraz zapisał bym sie na krótkoterminowe. Fizyka nie powinna być taka trudna, jest na poziome mat-fiz, gorzej może być z matma

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0