Okno PW - zjazdy

0

Interesuję się studiami na odległość na PW Okno, Inżynieria Komputerowa. Ponieważ mieszkam za granicą kwestia częstotliwości obowiązkowych zjazdów jest dla mnie ważna.

Czy ktoś tutaj studiował w tym systemie? Ile jest obowiązkowych zjazdów w roku akademickim?

Z tego co wyczytałem:
1) 1 tydzień raz w roku we wrześniu;
2) 1 lub 2 soboty w półsemestrze trwającym 8 tygodni (4 półsemestry w roku);
3) na końcu każdego półsemestru zjazdy egzaminacyjne;

Czy 2 jest zawsze obowiązkowe? Czy są jeszcze jakieś zjazdy poza wymienionymi wyżej?

1
  1. Laboratorium z września zazwyczaj można odrobić przez Internet w trakcie trwania roku, trzeba się dowiadywać.
  2. Są dwa zjazdy w pół-semestrze. Na niektórych przedmiotach jest w czasie tego zjazdu wykład, na innych ćwiczenia, na innych wykład/ćwiczenia i lista obecności, to zależy od przedmiotu i wykładowcy. Zazwyczaj jednak te zjazdy nie są obowiązkowe.
  3. Sesja podstawowa, a tydzień później poprawkowa. Jeżeli przedmiot jest rozpisany na cały semestr to w czasie sesji połówkowej jest zazwyczaj kolokwium zaliczeniowe.

W sumie zjazdów jest 16 w roku i w zależności od przedmiotu niektóre mogą być obowiązkowe, ale zazwyczaj obowiązkowe są tylko zjazdy z egzaminami połówkowe i semestralne.

0

Dzięki za odpowiedź. 'Najgorszy' jest punkt 2 czyli 2 zjazdy w półsemestrze. Poinformowałem się również u źródła i powiedziano mi, że jest tak jak piszesz - zjazdy mogą być nieobowiązkowe dla osób, które musiałyby dolatywac z zagranicy.

0

Zjazdy są nieobowiązkowe na mocy regulaminu, ale są przedmioty, gdzie uczęszczanie daje pewne korzyści (np. na fizyce są punkty za samą obecność, na matematyce na I roku odbywające się na zjazdach kolokwia są banalne w porównaniu do alternatywnej ścieżki, jaką są zestawy zadań rozwiązywane w domu) - sytuacje takie nie zdarzają się jednak często, na ogół zjazdy są pomijalne, co innego laborki w czerwcu lub wrześniu.

0

Też jestem z OKNO, ale inżynierki jeszcze nie obroniłem.

0

Podbijam wątek, bo zastanawiam się nad Informatyką.
Jako obecni studenci OKNA, polecacie czy może nie?

  • Jak oceniacie poziom materiałów na platformie?
  • Czy mając już dyplom inż. z PWr jest możliwość, aby zaliczono mi już matmę i fizykę?
  • Nie bardzo jestem w stanie policzyć sobie ogólny koszt tych studiów, za pierwszy semestr płacę 1800 zł, a na kolejnych za każdy ECTS, ale piszecie o półsemestrach i dlatego nie wiem czy ta pierwsza rata ma wystarczyć do stycznia? bardzo proszę o wyjaśnienie...i kwotę sumaryczną za studia inżynierskie
  • Czy na dyplomie widnieje info o tym, że skończyliście studia online?
0

Też poszukuję informacji i jest bardzo ciężko...

Koszt to 18 tyś za inż Automatyki i Robotyki tyle wiem. Co daje za semestr 2 250 zł

Wszyscy zapewniają że pisze Politechnika Warszawska studia niestacjonarne.... Natomiast w necie i tutaj też jest jakieś dziwne informację. I nie udało mi się znaleźć osoby która ukończyła okno...
Ciężko jakiekolwiek opinię znaleźć o uczelni. Ile ludzi rozpoczynających kończy je?

Podobnie jak z zjazdami na terminarzu uczelni są wyłącznie weekendy. Zaś w postach " na oknie są obowiązkowe 3 zjazdy po 5 dni w całym toku nauczania(zjazdy są w od poniedziałku do piątku) więc trzeba rozsądnie planować urlopy."

Jak jest z dostępem do wykładowców w tygodniu i na weekendzie.

0

To jest tak że są laborki raz na rok po pięć dni i sa zwykłe zjazdy na ogól nie obowiązkowe jako konsultacje w soboty (raz na miesiąc około) . Ja na przykład zdałem bazy danych nie widząc prowadzacego w ogóle na oczy xD Nie wiem ile kończy, ale IMO pod wielowa względami sa łatwiejsze niż inne zaoczne:
1)Nie musisz spędzac co 2 weekendu na uczelni (super życie nie ma co :D )
2)Możesz je rozłożyć w czasie - tzn 1 rok można robić 2 lata - po prostu musisz miec połowe ECTSów rocznie. Ja dzięi temu wiem że będe mógł skończyć studia i miec czas na dziewczyny góry inwestycje i inne przyjemności :D

0

Odświeżam stary wątek by zapytac was, czy ktos juz zdal w tym trybie e-learningowym i czy na dyplomie jest wzmianka o trybie zdawania online.

0

Nie zdałem jeszcze, ale na 99% nie ma. Nawet nie powinno być że to zaocznie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0