PW Okno

0

Temat się już przewijał ale nie w formie która odpowiadałaby na moje pytanie.
Zainteresowały mnie dwa kierunki (inżynier/pierwszy stopień) w formie internetowej na PW:
informatyka spec. informatyka stosowana na Elektrycznym
elektronika i komunikacja spec. inżynieria komputerowa na EITI
Programy da się tak ułożyć żeby były bardzo, bardzo podobne.
Elektryczny podobno mniej wymagający, czy to odbiłoby się na poziomie/trudności zaliczania przedmiotów, czy przez internet nie będzie to miało znaczenia?
Czy skończony EiT na "lepszym" wydziale dawałby jakąś przewagę przy staraniu się o pracę jako "zwykły" programista, czy na odwrót?
Jakoś się trzeba zdecydować a na razie nic nie przemawia do mnie bardziej.

0

Nikt nie patrzy na tytuły naukowe podczas rekrutacji do większości firm. Tytuły naukowe mają sens tylko jeśli interesuje Cię:

  • praca w typowym klasycznym korpo gdzie po zdobyciu np mgr zwiększa Ci się pensja, tak jest bodajże w np motoroli. Nie wszystkie tak mają
  • praca naukowa, na uczelni czy w centrum badawczym. Siłą rzeczy jest to potrzebne. Nic nie potwierdzi twojej wiedzy teoretycznej/akademickiej inaczej niż właśnie tytuł. Nie wiem natomiast jak w takim przypadku są traktowani studenci zaoczni/online. Czy ktoś traktuje poważnie tytuły i ludzi którzy skończyli studia zaoczne/online.
  • chęć zostania w przyszłości menadżerem, też słyszałem, że czasem przydaje się mgr

Inaczej to robisz studia raczej tylko dla siebie.

A co do OKNA na PW to sam planuje coś takiego, ale jako studia II stopnia na informatykę.

0

@FlyingRabarbar: niektóre przedmioty wcale nie odbiegają poziomem znacząco od poziomu ze studiów dziennych a musisz poradzić sobie praktycznie samemu bez ćwiczeń albo konsultacji z wykładowcą. Na przykład dla mnie katastrofą jest przedmiot Podstawy Elektrotechniki i Elektroniki :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0