Studia informatyczne na wydziale MIM UW, dylemat czy warto w mojej sytuacji

Odpowiedz Nowy wątek
2018-02-11 21:25
Krzywy Młot
0

Witajcie, jestem przed wyborem drugiego kierunku studiów.

Teraz kończę (jestem na 3 roku) studia fizyczne na UW, potem pewnie magisterka z fizyki teoretycznej.

Do tego mam dwie możłiwości które teraz mocno rozważam :

  1. Rozpocząć studia 1 stopnia z informatyki na UW

  2. Dostać się na magisterke na UW na informatykę na II stopień.

I mam do was kilka pytań.

Pytanie pierwsze : Czy sądzicie że rozpoczęcie tam studiów będzie miało sens i otwierało mi jakieś dodatkowe drogi na przyszłość? Pewnie łatwiej będzie załapać się na staż w programowaniu, ale na fizyce też nie mają ludzie z tym problemu w szczególności w tematach związanych z data science.

Pytanie drugie : Czy lepiej byłoby rozpocząć studia I stopnia? Na pewno byłoby łatwiej przetrwać te "studia" ALE, jest tam sporo przedmiotów matematycznych które mam ogarnięte zdecydowanie ponadprogram ale nie byłoby to w wielu, a raczej większości przypadków, przepisane, co prawde mówiąc, narzuca mi naprawdę dużo godzin bezsensowanego siedzenia i gapienia się na wykłady które już umiem.

Pytanie trzecie : Z kolei po dostaniu się na II stopień, czy realne byłoby tam przetrwać, poświącając na to sporą część swojej nauki oczywiście?

Pozostało 580 znaków

2018-02-13 18:07
0

Nie wiem, jak jest na UW, ale ja bym szedł na II stopień. O ile masz jakieś pojęcie o programowaniu i informatyce... Oczywiście dużo pracy samodzielnej przed Tobą, ale na studiach i tak jest dużo pracy samodzielnej...

Pozostało 580 znaków

2018-02-14 13:59
0

Ja bym nie szedł na 2 stopień. MiM UW to jest wyższa szkoła gotowania na gazie, więc jak już to 1 stopień ;) Obawiam się że różnice programowe będą zdecydowanie za duże żeby z fizyki przejść na informatyke :)


Nie pomagam przez PM. Pytania zadaje się na forum.
edytowany 1x, ostatnio: scibi92, 2018-02-14 14:00

Pozostało 580 znaków

2018-02-14 15:24
0

Przeszedłem podobną drogę, ale w efekcie wylądowałem na studiach inżynierskich. Sądząc po tym, co napisałeś o sobie, jakbyś nie zrobił i tak dobrze się to skończy. Studia I stopnia po Twoich doświadczeniach będą dość łatwe, ale jednak trzeba będzie naklepać tego kodu. Ja nie poszedłem od razu na uzupełniające, bo wiem, że często naładowane są teorią, którą zresztą lubię, ale chciałem trochę praktyki.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0