Który uniwersytet wybrać (UWr, UW, UJ)

0

Które studia wybrać:
-informatyka na II UWr
-informatyka na MIMUW
-informatyka na UJ TCS
-informatyka na UJ WMII

0
rys23735 napisał(a):

Które studia wybrać:
-informatyka na II UWr
-informatyka na MIMUW
-informatyka na UJ TCS
-informatyka na UJ WMII

Obojętne. Uczelnia jest mało istotna. A krajowe uczelnie w rankingach globalnych i tak są pewnie poza pierwszym tysiącem.

0
rys23735 napisał(a):

-informatyka na UJ WMII

-informatyka na UJ TCS

http://studia.tcs.uj.edu.pl/ to kierunek na wydziale https://ii.uj.edu.pl/ -informatyka na UJ WMII
Jakie olimpiady pozwalają mi dostać się na studia?
Na liście rankingowej będziesz miał 100 punktów jeśli jesteś finalistą lub laureatem olimpiady przedmiotowej: Fizycznej, Informatycznej, Matematycznej, lub jednej z kilku innych.
Jaki jest limit przyjęć?
Limit studentów na studiach licencjackich wynosi 40 osób, zaś na studiach magisterskich 24 osoby.
Czy mogę studiować i pracować?
Studia na kierunku Informatyka Analityczna są wymagające. Zdarzają się osoby, które będąc jeszcze na studiach licencjackich podejmują pracę albo studiują dwa kierunki. Nie jest to jednak łatwe.

Jak jesteś finalistą olimpiady, to Kraków jest zajefajny do studiowania i dlaczego by nie TCS.

0

Dobra to inaczej. UWr here - jakie masz pytania?

0

skończyłeś już? czy wybrałbyś drugi raz studia tam? dlaczego wybrałeś tę uczelnie? czy żałujesz czy wręcz przeciwnie?

2

Wybralbym drugi raz.
A wybralem za pierwszym ze wzgledu na dosyc swobodny wybor przedmiotow, nawet tych z II stopnia na I stopniu, (https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/offer/) i mozliwosc polaczenia uniwersyteckiej infy z tytulem inzyniera (Tak obiektywnie to inz. vs lic. raczej bez znaczenia - tak o osobiscie chcialem).
W internetach mowili ze jest fajna, swobodna atmosfera i prowadzacy sa spoko - jak najbardziej potwierdzam.

Minusem studiowania tutaj jest to, ze nigdy nie zrozumiesz zartow kolegow z innych uczelni o paniach z dziekanatu bo u nas zadnych problemow z tymze nie ma ;)

Ja niczego nie zaluje, ale wiem ze jesli... Jak by to dyplomatycznie dla tych osob powiedziec... Jesli komus z jakichs powodow slabo idzie przyswajanie matematyki opartej na logice, a pozniej na drugim roku algorytmiki, to powtarzaja ten nieszczesny AISD ktorys rok i zaluja ze nie poszli na mniej wymagajace studia.
Ale olimpijczykowi to raczej nie grozi.

Edit: drugi typ ludzi, ktorzy zaluja to ludzie, ktorzy mysleli ze studia to "programistyczna zawodowka".

1
rys23735 napisał(a):

Które studia wybrać:
-informatyka na II UWr
-informatyka na MIMUW
-informatyka na UJ TCS
-informatyka na UJ WMII

Myślę że to bardziej kwestia wyboru miasta, gdzie chcesz rozpocząć karierę, ewentualnie jakiś drobnych różnic w sylabusie.
Mogę przedstawić jak to wygląda na TCS:

  • nie ma żadnych problemów by załatwić cokolwiek w sekretariacie, jest mało ludzi na kierunku, więc raczej nie ma kolejek;
  • nie ma też problemu z kontaktem z prowadzącymi, a w okresach typu epidemia można wiele dogadać, np. zamiast spisywać wszystkie zadania z zestawu, które się umie zrobić, spisuje się numery tych zadań, a prowadzący ćwiczenia wybiera z nich 3 do spisania - normalnie zrobione zadania zaznacza się przed ćwiczeniami i można zostać wylosowanym do omówienia go przy tablicy;
  • poziom matematyki jest wysoki, ale za to można później kończyć spisanie zadania na doprowadzeniu to jakiegoś układu równań i nie trzeba go rozwiązywać;
  • egzaminy są raczej łatwiejsze niż samo dostanie się na nie, więc nie zrozumiesz czemu ktoś może je przeżywać;
  • wiadomo, że jest to specjalizacja algorytmiczna, ale projektów nie zabraknie, na 2 semestrze są 2 zespołowe - z baz danych - PostgreSQL oraz programowania obiektowego - Java + framework do wyboru, potem jest ich tylko więcej w tym indywidualne;
  • raczej wszędzie dostępne są nowe standardy języków(w pierwszej połowie 2019 roku można było używać Javy 11);
  • sprzęt jest ok, można korzystać z własnych laptopów;
  • nie ma raczej żadnego problemu by dowiedzieć się coś od starszych roczników, jest forum kierunku i repozytorium studentów;
  • przynajmniej połowa każdego rocznika to ludzie bez olimpiad;
  • 1 semestr w skrócie kolejność od subiektywnie najtrudniejszego:
    1. MFI - logika i teoria mnogości, dobre źródło link. Wykładowca jest jednym z autorów tego kursu. Zestawy mają po kilkanaście zadań na tydzień.
    2. MAI - algebra liniowa - dużo odniesień do Zbioru i Książki Kostrikina "Wstęp do algebry". Zestawy mają po kilka - kilkanaście zadań na tydzień.
    3. PP - programowanie w C i C++ od podstaw, jest mały epizod z "prostą maszyną cyfrową" taki pseudo asm. 2 zadania na tydzień sprawdzane przez automat.
    4. ŚP - bash, stawiane czegoś na Azure i ssh, trochę latexa, makefile, git - raczej łatwy przedmiot.
    5. WF - jeśli wybierzesz typowy to trzeba jeździć w okolice AGH;
    6. Analiza - raczej ma średni poziom, bardziej Krysicki Włodarski niż Banaś Wędrychowicz - polecam zajrzeć do tego zbiorku jeśli chce się lepiej zaznajomić z analizą. Łatwiej zdać niż WF.
  • 2 semestr:
    1. MD - matematyka dyskretna, też sporo jest na ważniaku(jak MFI).
    2. PO - programowanie obiektowe w Javie i C++ + projekt, zadania to np: symulacja wyścigu sztafetowego wielowątkowo, własna implementacja wektora, liczb wymiernych, operacji na funkcjach wielu zmiennych, strumienie, serializacja. 1 zadanie na tydzień.
    3. MP - metody programowania aka ASD 0 - algorytmy i struktury danych. 2 zadania tygodniowo jak na PP + tzw. tablicowe, trzeba czasem coś spisać w latexie typu napisz algorytm z dowodem, że działa i jaką ma złożoność.
    4. ID - bazy danych na bazie PostgreSQL + projekt.
    5. WF - to samo jak w 1;
    6. Analiza - to samo jak w 1. Podział to funkcje 1 zmiennej w 1 i wielu zmiennych w 2.
  • na wykłady nie trzeba chodzić, tak samo jak np na laboratoria z PP, jeśli umiesz sam oddawać zadania to nie ma problemu;
  • jest osobny serwer dla studentów tcs, który zwykle działa i można zostawić klucz ssh w przeciwieństwie do wydziałowego. Jest też miracle, który ma w miarę nowego GTXa i można pobawić się CUDĄ - jest też fakultet od tego;
  • można dobierać przedmioty wcześniej, czy wziąć fakultet z infy na IIMK;
  • informatyka na IIMK UJ ma trochę niższy poziom, więcej specjalizacji, ale też więcej nieciekawych rzeczy do napisania czy policzenia, znajomi czasem mają problemy zrozumieć o co chodzi w zadaniu, bo brakuje szczegółów;
  • jeśli będziesz chciał to mogę ci jakoś przesłać pierwsze zestawy zadań z przedmiotów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1