Szukam książki/kursu o MVVM

0

Cześć mam swoje początki C# za sobą, i poszukuje czegoś sensownego o MVVM w WPF. Niestety nie wiem jak wyjść z mojego code-behind. Zależy mi na źródle gdzie dostanę informację jak powinno się programować tak by ludzie nie traktowali mego kodu jako spagetti, i by uczyć się dobrych nawyków. Ogólnie jest jakiś następca WPF? Coś o czym warto byłoby wiedzieć?

1

Zacznij od poznania frameworku Prism. Książki czy kursu osobiście nie polecę, bo sam nie korzystałem ale Prism rozwiązuje jakieś 80% problemów z MVVM w ogóle.

Ogólnie jest jakiś następca WPF?

Jest szereg technologii opartych o XAML tj. UWP (Win 10 w górę), WPF (Win 7 w górę) czy Xamarin (Android).

1

Może ktoś inny coś konkretnego poleci

Poniżej masz mojego posta z przykładową prostą aplikacją mvvm, którą napisałem z wykorzystaniem Prisma. Jest tam opis jej działania, a parę postów wyżej są wypisane ficzery samego Prisma względem pisania aplikacji z wykorzystaniem mvvm bez frameworków. Polecam, tym bardziej, że programik jest bardzo prosty.

https://4programmers.net/Forum/C_i_.NET/292535-sposob_na_tworzenie_obiektu_ze_zmieniajacymi_sie_dynamicznie_parametrami?p=1378486#id1378486

Wpisałem linka w znaczniki, bo coś to łącze nieprawidłowo się wyświetlało.

Tak w ogóle polecam zacząć pisać coś samodzielnie już teraz, nie czekając na jakieś książki etc.

0

Zacząłbym :D ale na stażu właśnie zaczynam dziś projekt z ASP.NET ale delikatnie chcę załapać trochę XAML załapać. Ale ten link przejrzę z przyjemnością :).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0