Szukam kursu, poradnika do AngularJS

0

Chciałbym poznać podstawy angularJS. Szukam tutoriali, kursów, poradników w języku polskim.
Czy myślicie, że warto go poznać, czy może zacząć naukę czegoś innego ? Obecnie skończyłem naukę php i chciałbym dalej się rozwijać.

0

A więc tak. Szybki poradniczek jak korzystać z wyszukiwareczki google:
Wpisujesz w goglusia "AngularJS tutorial"
O jejku! Na 1 pozycji oficjalna stroneczka angularjs! Ale fajnie! Nawet jest tam takie coś na samej góreczce jak LEARN! Kliknij i zobaczysz różne ciekawe materiały o angularusiu.

https://www.google.pl/search?[...]r&ei=v_8UVsPIG8ukNs6bq9gJ

Edit: Kurde nie doczytałem że po polsku chcesz. W tym wypadku musisz wpisać zamiast "AngularJS tutorial" to "kurs AngularJS"

0

Szukam tutoriali, kursów, poradników w języku polskim.
Czy myślicie, że warto go poznać, czy może zacząć naukę czegoś innego ? Obecnie skończyłem naukę php i chciałbym dalej się rozwijać.

Jeśli faktycznie chcesz się "dalej rozwijać" to polecam naukę angielskiego. Bez podstawowej znajomości anglika (i możliwości czytania tutoriali po angielsku) nie pójdziesz nigdzie dalej w programowaniu.

Obecnie skończyłem naukę php

rozumiem, że zmęczył cię ten język, że już w nim nie programujesz? W sumie trudno się dziwić.

0

PHP cały czas rozwijam chciałbym coś do tego dołączyć.
Co do szukania w google to dzięki...chciałem poznać źródła z jakich Wy się uczycie. Rozumiem, że jest to tylko google, żadnych książek, szkoleń oraz innych alternatyw.

1

RTFM. RTFM. RTFM. RTFM. RTFM. RTFM. RTFM. RTFM. RTFM.
polecam zapoznać się ze skrótem. Read the f... manual. Tak się zawsze pisało i pisać się będzie.

Manual (podręcznik), częściej documentation(dokumentacja) to są główne materiały, z których korzystają prawdziwi programiści (a jeśli nie ma dokumentacji, to się przegląda kod źródłowy frameworka albo zagląda do kodu źródłowego projektów z niego korzystających).

Dobra, to nie są jedyne źródła wiedzy - ale śmieszne jest jak ktoś raz po raz zadaje pytanie o kurs z czegoś tam, a nie chce mu się wejść na oficjalną stronę projektu, na której jest zarówno regularna dokumentacja, jak i zakładka learn:
https://angularjs.org/
a tam masz nawet linki do kursów z Codeschool.

Że nie po polsku? Dorośnijcie. Do braku znajomości angielskiego to może się przyznawać dzisiaj albo 10 letnie dziecko, albo ktoś po 50ce...

a resztę tutoriali też nietrudno znaleźć w Google czy na Youtube chociażby, wpisując w okienko wyszukiwarki angular tutorial ;).

0

Co do angielskiego to nie wiem skąd od razu daleko idące wnioski, że go nie znam. Znam i to bardzo dobrze. Oczywiście z google też potrafię korzystać.
Z oficjalnej dokumentacji również. Jako, że jest to forum czyli miejsce na zadawanie pytań i dyskusję chciałem się doradzić w kwestii literatury do nauki.
Otóż mam taki przywilej, że moja uczelnia raz na jakiś czas finansuje mi materiały do nauki i do piątku muszę wybrać. Co do tego, że napisałem najlepiej po polsku - takie są wymogi by zakup był sfinansowany, chodzi również o faktury.

Udało mi się namierzyć 2 pozycje i obecnie zastanawiam się nad :

  1. http://edugrafia.pl/kursy_wid[...]podstawy-tworzenia-aplikacji/
  2. http://helion.pl/ksiazki/angu[...]kadiusz-kalbarczyk,angupk.htm

może ktoś zna ? Warunkiem jest by była to książka, kurs lub na fakturze mogło pisać "materiał szkoleniowy"

0

Jesli chodzi o ten kurs http://edugrafia.pl/kursy_wid[...]podstawy-tworzenia-aplikacji/, to patrzac po spisu lekcji po prostu sie nie oplaca. Jesli faktycznie masz mozliwosc, ze uczelnia ci moze cos sfinansowac, to wybranie tego bedzie po prostu zmarnowaniem tego przywileju. Do takich rzeczy to sobie otworz dokumentacje, tutorial z glownej strony, a jak ci nie wyjdzie to na youtube wszystko jest zawarte to co masz w tym spisie i to na wielu przykladach. Oczywiscie jesli umiesz js to, to ogarniesz. (No ok, moze nie musisz ogarniac js, bo sami tworcy mowili o tym, zeby pisac w angularze podstawowe rzeczy nie trzeba ogarniac tego jezyka, w przeciwienstwie chociazby do reacta).

0

Z oficjalnej dokumentacji już korzystam.
Do wydania jest około 200 zł. Plus jest taki, że materiał ten mogę potem odsprzedać i zainwestować w nowe źródła wiedzy. Dlatego tak zależy mi na jakiś poradnikach, no nic może coś wybiorę. Dam znać na co padło i jakie wrażenia.

0

Szkoda, ze musza byc to materialy polskie, bo z angielskich byloby w czym wybierac. Generalnie jesli chcesz dobrze spozytkowac ofiarowywane ci pakiety, to wybierz cos porzadniejszego, przeciez do podstaw nie potrzebujesz nie wiadomo jakich materialow, a tym bardziej jesli chodzi o angulara. Angular jest wprost pelny jesli chodzi materialy, nawet jakbys chcial zrobic porzadna juz apke do zarabiania. Szperanie, kombinowanie dopiero sie zaczyna przy duzych projektach.

Tak wiec nie wiem czy jest sens rzucac sie na materialy do angulara do podstaw, osobiscie obralbym inny kierunek, a angulara uczyl sie z sieci. Bo jest po prostu tego duzo :)

0

Osobiscie na twoim miejscu celowalbym w javascript+jquery, jesli wymasterujesz sie w tym, to kazdy framework jsowy bedzie ci lepiej wchodzil. Przy okazji ogarnialbys angulara lepiej go rozumiejac, a pozniej, pozniej mozna pomyslec o materialach bardziej zaawansowanych dla angulara. Ale decyzja nalezy do ciebie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0