Wybór języka - C++ czy Java?

0

Witam wszystkich,

Podejrzewam, że temat "który język wybrać" jest trochę oklepany ale mam dylemat i chciałbym prosić o opinię osoby które trochę dłużej siedzą w programowaniu :)
Mam 27 lat i właśnie kończę studia inżynierskie Informatyka - znaczy, na jesień będę bronił pracy (wiem, że późno ale tak wyszło niestety). Moim tematem jest apka na androida - nic nadzwyczajnego taki kalkulatorek spalania paliwa od punktu a do punktu b z uwzględnieniem trybu miejskiego, trasy czy mieszanego. Pisałem to w Javie, Android studio, ze względu na studia znam też podstawy C++.
Jednak myślę, że chciałbym pracować przy produkcji gier czy tworzyć niezależne projekty. W wolnych chwilach uczę się modelowania 3D i nawet dobrze mi to idzie (moim end game w modelowaniu jest sprzedawanie ich oraz robienie modeli na zamówienie ;)).
No i sedno tego tematu - w którym kierunku bardziej się rozwijać. Javy i aplikacji mobilnych czy jednak C++ i aplikacji windowsowych i gier? Czy może już jestem za stary i powinienem szukać pracy gdzie indziej? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

0

idź w jave

0

C++ czy Java/C# - co kontynuować

Jestem embrionem w trzecim trymestrze ciążowym. Czy to za późno na naukę programowania?

Nikt Ci nie powie, co dla Ciebie lepsze. Sam pomyśl czy wolisz pisać mobilne apki, czy desktopowe. Czy web, czy gry.

0

Mówisz, że gry no to cpp

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0