php czy java?

0

Zastanawiam się nad technologią którą wybiorę. Interesują mnie 2 wymienione. Co doradzicie? W której technologii łatwiej znaleźć pracę? W javie pewnie są zarobki większe.? Zapraszam do dyskusji :)

0

Nie kieruj się zarobkami przy wyborze języka, lecz tym jak tobie on podchodzi. Nawet bym na Twoim miejscu skusił się na języki typu Python czy Ruby.

1

Na twoim miejscu zacząłbym od Pythona. Dobrze jest znać jakiś język skryptowy, a python jest bardziej poukładany niż php. Ja od php zacząłem, ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to byłby python. Jeżeli to już Twój któryś z kolei język to zastanów się gdzie chcesz trafić, bo z tego co zauważyłem jest pewna zależność, a mianowicie Python -> start up, a Java -> korpo.

Ale tak jak powiedział Madaoo nie kieruj się zarobkami, bo się zaje...sz w robocie. Nie wyobrażam sobie uczyć się technologii która mi się nie podoba.

0

Java, bo większe zarobki. Java bo nie uczy złych nawyków. Java bo łatwiej o ciekawszy (względne, co kto lubi) projekt. Java bo łatwiej o lepiej utrzymany projekt (ale ruch tragicznie utrzymanych też jest na peczki).
Nie napisalas który lubisz, znasz... Więc innych kryteriów nie podaje, ale warto wcześniejsze posty też przemyśleć. Z tym, żeby się uczyć Javy, nie musisz się wcześniej uczyć niczego innego, możesz od niej zacząć. Owszem język skryptowy się przyda, ale możesz to ogarnąć potem. Do tego nie wiesz który się przyda w konkretnej firmie.

0

A ile może zarabiać programista php z 2 letnim doświadczeniem w lublinie?

0

Ja to już bym wybrał Scale, już nie ma w niej tej nauki niepotrzebnych apletów co w Javie, albo Django czy Ruby on Rails. Chociaż PHP 7 nie jest najgorsze i duże zapotrzebowanie w Polsce na programistów PHP.

0

Jeżeli będziesz dobrym, ponad przeciętnym programistą to zarówno zarobki będą dobre w PHP jak i Javie.

A ile może zarabiać programista php z 2 letnim doświadczeniem w lublinie?

Czemu pytasz o programistę z 2 letnim doświadczeniem, skoro nie masz 2 letniego doświadczenia wnioskuję na podstawie Twojego pierwszego wpisu?

0

No dobra sory. Ale da rade wyciągnąć 5000 brutto po np 1 roku doświadczenia?Mówię o php :)
W lublinie... ;)

0
shisui napisał(a):

No dobra sory. Ale da rade wyciągnąć 5000 brutto po np 1 roku doświadczenia?Mówię o php :)
W lublinie... ;)

Przede wszystkim najpierw to musisz takie doświadczenie zdobyć, o ile Ci ktoś da taką szansę. Na Facebooku w grupie PHPers Jobs są często oferty pracy w tym przedziale albo i lepiej płatne, pewnie i w Lublinie coś by się znalazło, tylko że najczęściej z tego co można zaobserwować to oferty dla ludzi doświadczonych ze znajomością Symfony 2. Mówimy tu o kilku latach doświadczenia a nie o czymś takim że dopiero zaczynasz, bo w tym przypadku to raczej na więcej niż minimalna bym nie liczył.

0

Doświadczenie != doświadczenie
Możesz przez ten rok kodować po pracy 3/4h dziennie, ogarnąć ze dwa frameworki trochę liznąć TDD, wzorców projektowych, przeczytać kilka książek technicznych, znaleźć jakiegoś guru i się od niego uczyć, napisać jakiś własny system, albo podjąć taką próbę, a możesz też popracować godzinkę w weekend i od czasu do czasu walnąc jakiegoś posta z SQL Injection na forum.

Spróbuj się podczepić na jakiś staż nawet HTML + CSS, możesz nawet kawe podawać, ale żebyś przebywał między programistami to w końcu Cie dopuszczą do kodu. Później będzie już tylko lepiej o ile będziesz się starał. W ten sposób szybciej się rozwiniesz.

Jeżeli będziesz dużo programował to dostaniesz i 5 netto po roku w jakiejś Warszawie , Krakowie, czy innym centrum IT. Ważne jest miasto, bo w miejszych miejscowościach często senior zarabia tą 5.

Chętnie się podzielę tym jak ja się uczyłem jeżeli chcesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0