Jak się uczyć?

0

Hej. Może nietypowe pytanie, może głupie - jak się uczyć?

Jeżeli chodzi o programowanie to nie mam z nim kompletnie problemu. Bardzo chciałbym ogarnąć analizę, algebrę oraz fizykę(studia).
Bardzo szybko zapominam schematy rozwiązywania zadań/ nie potrafię połączyć wiadomości.

Czy jestem po prostu "glupi" z tych działów i skazany na 3 - 3.5, bo np. Dyskretna wchodzi mi na spokojnie i ją rozumiem.
Siedzę po kilka godzin przez tydzien... I po tygodniu nie umiem zrobić prostych zadań.

0

Może po prostu uczysz się w zły sposób? Na przykład jeśli nie próbujesz samemu rozwiązać zadania, tylko od razu patrzysz do odpowiedzi, to z takiej nauki nici, bo potem się to bardzo szybko zapomina.
Ogólnie to polecam zastanowić się, dlaczego dane zadanie rozwiązuje się w takiej, a nie innej kolejności, zamiast uczyć się schematu rozwiązywania na pamieć.

0

Uczysz się teorii czy robisz zadania? Bo jeśli teorii samej to wiadomo, że będziesz nie umiał dużo. Podobnie jak z programowaniem, dopóki nie ruszysz zadania to się nie nauczysz.
Podam na swoim przykładzie. Ja tak miałem ucząc się z rozszerzonej matematyki na matury. Jeszcze 4 miesiącr temu nie potrafiłem prostych zadań zrobić. Dopiero krok po kroku coś ruszylo. Zadania optymalizacyjne- o co chodzi? Potem zobaczyłem jak liczyć pochodną, ekstrema. Dodatkowo same zakuwanie średnio daje. Lepiej robić kilka przerw na świeże powietrze, swietnie to działa :)

0

Może pora zacząć używać matematyki w rzeczywistych problemach, wtedy zrozumiesz dokładnie o co w tym chodzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1