Czego się uczyć?

0

Witam, mniej-więcej opanowałem następujące tematy ( opanowałem, sądząc po ocenach jakie dostałem z programów na zaliczenie, bądź według mojej oceny, niestety innego mentora nie mam, który by mnie pokierował ):

  • Instrukcje.
  • Literały, tablice, listy.
  • Metody, metody statyczne, abstrakcyjne.
  • Klasy , Klasy Abstrakcyjne, Modyfikatory dostępu, Konstruktory i wszystko co wchodzi w skład klasy.
  • Dziedziczenie, polimorfizm, właściwości.
  • Struktury, Interfejsy, wyjątki.
  • ( obsługa system.draving, comboboxów, listboxów, textboxów, buttonów, checkboxów, radiobbutonów, paneli, pictureboxów, timera, minimalizowanie do traya.
    Na każdy z wyżej wymienionych podpunktów poświęciłem mniej-więcej tydzień po 4 godzinny dziennie czasu. A mój odwieczny dylemat polega na tym, że nie mam pojęcia czego się uczyć ponadto co mamy na zajęciach. Bardzo zależy mi na programowaniu, a składnia języka C# przypadła mi do gustu. Chciałbym dążyć do doskonałości w tym języku i dlatego proszę was abyście mi wskazali ścieżkę, a mianowicie czego mam się dalej uczyć, nad czym się skupić, co mi się przyda?

Pozdrawiam wojas.

2

Moze zamiast ukladac wyliczanki, liczyc ile godzin siedziales, czy szukac mentora, zaczniesz programowac, hmm?

3

Jeśli to C#, to proponuję zrobić kalkulator wyborczy lepszy od tego, który jest.

0

Ja ostatnio dla relaksu robię zadania z http://www.codingame.com. Dla mnie o wiele ciekawsze niż spoj i z tego co zauważyłem, starali się zawrzeć w zadaniach najważniejsze aspekty, które mogą Ci się przydać w przyszłości.

1

Napisz aplikacje w ASP.NET MVC z bazą danych do której będziesz zapisywał wszystko to co zrobiłeś danego dnia, podzielone na kategorie (np. Sprzątanie, gotowanie, jedzenie, uczenie się etc.). Jak to będziesz miał zrobione, to potem rozbuduj to o możliwość dodawania nowych kategorii, o generowanie jakiś raportów etc.

0
Sarrus napisał(a):

Ja ostatnio dla relaksu robię zadania z http://www.codingame.com. Dla mnie o wiele ciekawsze niż spoj i z tego co zauważyłem, starali się zawrzeć w zadaniach najważniejsze aspekty, które mogą Ci się przydać w przyszłości.

Fajne to:D Tylko to bardziej polega na poprawianiu błędów?

0

Nie. Nie wiem skąd takie wnioski. Dostajesz zawsze stuba z parsowanym inputem i przykładowym outputem

0

Lambda expressions
LINQ
Reflection
WPF

0

Ale Ty sie uczysz tych tematów zeby odhaczyć "to już umiem", czy moze robisz jakies przykladowe projekty? Jeśli to pierwsze to to jest taka sztuka dla sztuki i w kontekscie programowania nie ma kompletnie sensu moim zdaniem. Jesli to drugie, to nie zastanawiaj sie jakich zagadnien sie uczyc i jak je w swoim rankingu "rzeczy naumianych" ujac, tylko wymysl sobie jakis temat projektu i probuj to napisac ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0