AGH zmiana wydziału

0

Witam, chciałbym podjąć studia informatyczne na AGH, jednak progi na ten kierunek są dość wysokie, a matura poszła mi średnio, na więcej niż 750 punktów przy rekrutacji nie mam co liczyć. Stąd też pytanie, czy jeśli pójdę na informatykę przykładowo na wydziale Inżynierii Metali
i Informatyki Przemysłowej, to można się bez problemu przenieść na inny wydział z lepszą informatyką, np EAIIB, czy FIIS po pierwszym semestrze? W regulaminie wyczytałem, że jest to możliwe, jednak chciałbym poznać opinie jak to wygląda w praktyce :)
Pozdrawiam

0

Nie odbywa się to bez problemu ale na pewno jest możliwe. Raz musisz mieć dobre oceny dwa przejrzeć syllabusy 2 kierunków. Bo prawdopodobnie czegoś Ci nie przepisza i będziesz musiał odrabiać na 2 roku. Ogólnie przenosiny są zależne od dziekana wydziału na który się przepisujesz lub od pełnomocnika (czy jakoś tak to stanowisko się nazywa). Sam przepisywalem się w obrębie jednego wydziału bo jednak byłem niezadowolony ze swojego wyboru przy rekrutacji. Wtedy nie było problemu bo mieliśmy bardzo prosrudenckiego dziekana. Teraz mamy pełnomocnika i nowe zasady -oceny poniżej 4.0 Ci nie przepisze, jak znajdzie nie tqj bardzo istotne różnice pomiędzy syllabusami przedmiotów to tez Ci nie przepisze. Tak przynajmniej jest na WIEiT. Wszystko zależy od polityki wydziału i osoby odpowiedzialnej.

0

Nie chcę Cię straszyć, ale skoro się tam nie dostałeś, to całkiem możliwe że byś sobie tam nie poradził.
Odnośnie przenoszenia to u nas (WFiIS) jedna osoba próbowała się przenieśe na WIEiT po pierwszym semestrz i mimo bardzo wysokiej średniej jej się nie udało.

0

Dzięki za odpowiedzi. W moim przypadku raczej trudno porównywać kwestie dostania się a utrzymania, bo jeśli bym się dostał to za maturę z informatyki, gdzie minimum 10 punktów straciłem za nieuważne i zbyt pośpieszne czytanie poleceń, zresztą wiadomo jak się ma informatyka że szkoły średniej do prawdziwej.
W takim razie pewnie spróbuję zaaplikować na informatykę stosowaną na FiIS, a jeśli się nie uda to na UJ.

0

Teoretycznie da sie przepisać ale:

  • muszą być wolne miejsca
  • musisz mieć dobre oceny
  • dziekan musi mieć dobry dzień
  • różnice programowe muszą być małe (szczególnie istotne, bo na słabszych wydziałach materiał z niektórych przedmiotów jest okrojony i mogą ci nie przepisać ocen)
0

Jeśli matura poszła Ci średnio to myślisz że dasz radę na bardziej wymagającym kierunku? Przenoszenie się między wydziałami jest obarczone konsekwencją robienia różnic programowych (a takie między wydziałami na pewno istnieją). Jeśli te różnice będą tyczyć się głównych przedmiotów które są kontynuowane na drugim semestrze, możesz nie zostać w ogóle dopuszczony do ich zaliczania, zanim nie uzupełnisz braków z poprzedniego semestru. To będą dodatkowe przedmioty w plecy które będziesz musiał zaliczyć. Średnio to widzę. Jak Ci się nie spodoba po 1 semestrze to zwyczajnie przyłóż się do matury, popraw ją i uderzaj od początku na lepszy kierunek, bez balastu i problemów. To tylko 6 miesięcy.

0
Shalom napisał(a):

Teoretycznie da sie przepisać ale:

Kiedy ja tam studiowałem, to takie zjawisko przepisania na iet choć teoretycznie było możliwe, to nie zaobserwowano w przyrodzie ani jednego takiego przypadku.

0

kto studiuje na agh ten wie jak ciezko tam cokolwiek zalatwic , a zalatwic przeniesienie z innego wydzialu to naprawde sztuka jezeli nie masz znajomosci

0

ze średnia <4,5 nawet nie ma co zawracać sobie głowy.

0

Podpowiem jeszcze że 4.5+ na niektórych kierunkach to najlepsze kilka procent studentów. Można spokojnie powiedzieć że z taką ilością punktów z matury raczej masz marne szanse.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0