Pomoc wyborze uczelni/wydziału

0

Witam serdecznie. Mam świadomość że taki temat był zakładany na tym jak i wielu forach wielokrotnie, jednak bardzo dużo, zdecydowana większość była bardzo słaba merytorycznie, odpowiedzi obrażające naiwność pytającego itd. Liczę tu na ludzi chcących pomóc po przejścia jak w moim przypadku. Jestem studentem pierwszego roku PWr na kierunku Mechatronik wydziału mechanicznego. Będąc rok temu przed wyborem kierunku długo walczyłem co wybrać miałem szeroką perspektywę wyboru gdyż dostałem się na wszystkie kierunki na PWr. Długo zastanawiałem się nad informatyką na WIZ(fala hejtu na ten wydział zniechęciła mnie), a studiowanym przeze mnie kierunkiem. Podjąłem decyzje i żałuje chemia/materiałoznastwo oraz mała przydatność póki co( jak i patrząc się dalej w planie ) przedmiotów względem przyszłego zawodu dobija mnie. Współlokator mój studiuje informatyke na wydziale elektroniki patrząc ile robi już w kierunku przyszłego zawodu doprowadził mnie do tego aby zmienić kierunek po pierwszym roku. W grę w chodzi raczej już jedynie informatyka. Gdyż studia aktualnie nie zmieniły mojego zamiłowania do matematyki jak i programowania. Chciałbym jednak się dowiedzieć się gdzie studiować będzie mi najlepiej czy to na PWr czy jakiejkolwiek uczelni w kraju. Chce iść bardzo w mocne programowanie, i kiedyś tam w odległej przyszłości wejść w świat programowania gier(tak wiem że studia nie gwarantują tego zawodu, a jedynie moja ciężka praca) ale czy jest uczelnia/wydział w Polsce która gruntownie przygotowuje studenta z zakresu programowania tak aby chociaż w pewnym sensie mógł ukierunkowywać się w stronie programowania gier itp. tak aby mógł ciężko pracując i samemu poszerzając wiedzę mógł się przygotować do dalszych etapów nauki idąc po części z tokiem nauczania na kierunku. Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

0

Nie patrz na uczelnie pod kątem gruntownego przygotowania Ciebie do programowania gier - może gdzieś coś jest, ale już samo to że się o to pytasz nie znaczy dobrze. Idź już na ten kierunek informatyki, ale podchodź do neigo raczej z dystansem. Bądź otwarty wobec nowych ludzi, zakręć się wśród tych, którzy mają podobne zainteresowania (koła naukowe z programowania gier itp), czytaj artykuły, fora, szukaj szkoleń, eventów z tym zwiazanych - we Wrocku jest tego całkiem sporo.

5
Furgus napisał(a):

czy jest uczelnia/wydział w Polsce która gruntownie przygotowuje studenta z zakresu programowania

Nie ma. Na uczelni studiujesz informatykę, czyli naukę o przetwarzaniu informacji.

user image

0

Ja polecę od siebie informatykę na W4 (W. Elektroniki) PWr.
Co prawda jak wyżej - nauczysz się przetwarzania informacji i całej otoczki informatycznej - sprzęt, systemy operacyjne itp.

Ale: jest koło naukowe TK Games - programują gry. Poza tym na magisterce prowadzonej po angielsku AIC - Advanced Informatics and Control jest kurs ukierunkowany na programowanie gier, prowadzony bodajże przez ludzi ze Szwecji.

0

Rozumiem, no myślałem jednak że jest coś o czym nie wiem, więc pozostaje mi decyzja między wydziałami na PWr.
@xfin Znasz ludzi z innych wydziałów? Wydaje mi się że magisterke i tak ewentualnie mogę robić na w-4 a wydaje mi się że lepsze przygotowanie może dać w8(nałogowe kodowanie)/w11(matma)

0

A nie myślałeś nad UWr? Z programowania będziesz miał chyba wyższy poziom niż na polibudzie :) Tylko będziesz musiał ogarnąć też tam matme która do najprostszych nie należy :p

0

Akurat słyszałem i w sumie przekonałem się że matma lepiej prowadzona jest na PWr, a kadra matematyków(poza kilkoma wyjątkami) jest świetne. Szczerze wydaje mi też się że lepiej studiować na uczelni technicznej techniczny kierunek niż na uniwersytecie(choć dużo nie wiem bo nie interesowałem się studiami na UWr).

0

@Furgus
Ja studiuję na II UWr, 2 semestr dopiero, poziom póki co oceniam na bardzo dobry, uczelnia nie odbiega standardami od tych zachodnich, zarówno pod względem organizacji jak i poziomu nauczanych treści, jak masz jakieś pytania to pisz. Odwiedź stronę https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/ , pod tym adresem masz listę przedmiotów jakie możesz sobie wybrać tylko na ten semestr, są też przedmioty z poprzednich semestrów.

1

@sajgon9 offtop, ale nie mogę nie spytać:

uczelnia nie odbiega standardami od tych zachodnich, zarówno pod względem organizacji jak i poziomu nauczanych treści

A na jakich zachodnich uczelniach studiowałeś że możesz porównać? :)

0

No właśnie PWr bardzo mnie denerwuje pod względem systemu organizacji, kadra jest jednak profesjonalna i chęć przekazania wiedzy bynajmniej na moim wydziale(mechanicznym) jest spora. Ciężka decyzja czy UWr czy PWr, a nawet jak polibuda to który wydział ;/
@Shalom słuszna uwaga hehe :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0