Zmiana wydzialu

0

Jestem obecnie na automatyce i robotyce na MeiLu lecz po połowie pierwszego semestru zaczynam zauwazac że to był mój poważny błąd. Nie podoba mi się program nauki tutaj a jedynym przedmiotem który naprawdę lubię jest programowanie. Mimo że uczę się tego zaczynając od zera idzie mi całkiem spoko i bardzo mnie to wciąga. Dlatego chciałbym się przenieść na informatykę na wydział EiTi. Maturę miałem zdana całkiem niezle (195 punktów rekrutacyjnych). Czytałem że jest możliwe przeniesienie się pod warunkiem dobrych wyników i po rozmowie z dziekanem, lecz dopiero po pierwszym roku. A ja chciałbym przenieść się już po pierwszym semestrze. Czy jest to możliwe? Jeśli chodzi o średnia to myślę że powinno mi się udać uzyskać trochę ponad 4.0, będzie to wystarczająca średnia? Dodatkowo jak wygląda sytuacja z zaliczeniem przedmiotów z pierwszego semestru kierunku na który się przenoszę. Czy da się przenieść ocenę z algebry i analizy które mamy chyba takie same? Problem moze być tez z innymi przedmiotami których nie miałem wspólnych. Prawdopodobnie na 2 semestrze nie ma możliwości uczenia się tych przedmiotów które były na pierwszym lecz dopiero od początku następnego semestru zimowego

0

Czytałem że jest możliwe przeniesienie się pod warunkiem dobrych wyników i po rozmowie z dziekanem, lecz dopiero po pierwszym roku. A ja chciałbym przenieść się już po pierwszym semestrze. Czy jest to możliwe?

Jeśli przeczytałeś o tym w regulaminie studiów (że przeniesienie jest możliwe po zaliczeniu całego roku) to raczej wątpię, żeby się udało przenieść w połowie semestru. Jeśli gdzieś indziej to poczytaj regulamin studiów tam na pewno jest uregulowana kwestia zmiany kierunku. Oczywiście możesz iść do dziekanatu tam wiedzą najlepiej. Jeśli nie będzie możliwości przeniesienia po pierwszy semestrze to możesz jeszcze rozważyć zmianę uczelni.

Jeśli chodzi o średnia to myślę że powinno mi się udać uzyskać trochę ponad 4.0, będzie to wystarczająca średnia?

To kwestia indywidualna, każda uczelnia ustala sobie własne zasady. Także znowu regulamin studiów.

Dodatkowo jak wygląda sytuacja z zaliczeniem przedmiotów z pierwszego semestru kierunku na który się przenoszę. Czy da się przenieść ocenę z algebry i analizy które mamy chyba takie same?

Jest tak jak wspomniałeś, chodzisz na wszystkie zajęcia w III semestrze i dodatkowo na te z I semestru, których nie masz zaliczonych. Co do ocen z analizy i algebry to jeśli liczba godzin jest taka sama lub większa to raczej powinni przepisać.

Także morał jest jeden zapytaj w dziekanacie i poczytaj regulamin studiów i będziesz wszystko wiedział. Pozdrawiam.

0

Pytanie czy się opłaca przenosić po pierwszym roku ? Musisz zobaczyć jak duże są różnice programowe na pierwszym roku, które i tak będziesz musiał zaliczyć. Łatwiej było by przenieść i wziąć czynną dziekanke na okres zaliczenia różnic

0

Na elce jest elastyczny program studiów. Jak nie uda Ci się przenieść to zarekrutowałbym się na elkę i przepisał przedmioty z melu - na pierwszym roku na elce jest dużo matmy. Z przedmiotow informatycznych jest wstęp do informatyki, podstawy programowania, programowanie obiektowe i podstawy techniki cyfrowej. Jak uda Ci się przepisać przedmioty to może uda Ci się byćv tylko semestr w plecy i zrobić inżyniera w 3 lata, zamiast 3,5.

1

Na EITI rekrutacja jest również na semestr letni, tj. możesz zacząc od lutego nowe studia, i zdaje się że jeszcze masz czas na rekrutacje :). Proponuje się zainteresować tematem, a na MEIL dalej zaliczać przedmioty zwłaszcza matme bo ją albo będziesz mógł przepisac albo będzie Ci w ch łatwiej zaliczyć bo już będziesz umiał.

PS.
Na EITI jak sama nazwa wskazuje jest duzo elekroniki, może lepszy byłby MINI? (chyba że nie lubisz windowsa albo C# bo to ciagle na MINI jest...)

EDIT:
https://www.zapisy.pw.edu.pl/index/welcome go Daniel go :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0