Kiedy zacząć i czy mam szanse?

0

Witam.
Jestem samoukiem mam 17 lat i jestem w z zwykłym liceum i moje pytanie zaczyna się tutaj. Czy jeśli nie chodzę do technikum o takiej tematyce to czy mogę przystąpić do pisania egzaminów(które osoby w technikum na jakimś roku zdają), i pytanie jeśli tak to w jaki sposób? i czy jeśli dopiero zacząłem w wieku 17 lat to mam szanse wiązać z tym przyszłość?
Z góry dziękuje za rozwianie moich wątpliwości

0

A po co?

0

Znaczy nie wiem jakie są wymogi na studia i Od razu pomyślałem że trzeba mieć "technika"

2

Jak zaczniesz się teraz uczyć programowania, to w wieku, w którym większość zacznie studia będziesz już zarabiał grubą kasę. Technik, czy inne cuda Ci nie sa potrzebne. Ucz się programowania, a jak chcesz sobie poszerzyć horyzonty to idz na studia.

A tak btw. "Jestem samoukiem", to ktoś z nas nie jest? :)

0

Jeśli chesz iść na studia to siadaj do matmy, fizyki i programowania. Matama i fizyka to tego by dostac się i utrzymać na studiach), a programowanie to chyba wiadomo. Zreszt nikt nie mówi że musisz miec studia żeby pracować w branży. Nie podałeś obszaru jaki cię potencjalnie interesuje: programowanie(Backend)/webdesign+frontend/grafika itd.. bo ten wybór w dużym stopniu decyduje o ścieżce rozowju i tego czego powinieneś się uczyć.

8
Claude napisał(a):

czy jeśli dopiero zacząłem w wieku 17 lat to mam szanse wiązać z tym przyszłość?

Mam dla Ciebie smutną wiadomość - przespałeś życie! Programowania można zacząć się uczyć tylko do 15 i 3/4 roku życia, potem następuje nieodwracalna degradacja hipokampu, przez co nauka jest totalnie nieefektywna i zupełnie pozbawiona sensu, co zostało udowodnione przez amerykańskich naukowców a potwierdzone przez rosyjskich. Zresztą tak na logikę - czym zajmują się studenci? Nauką czy może chlaniem, jaraniem i dupami? Nie czarujmy się, właśnie tym drugim, bo na pierwsze już nie mają szans.

Tak to trollowanie. Chodzi o zwrócenie uwagi na absurdalność tego typu pytań. Tak na prawdę to nie ma jakiejś magicznej bariery na rozpoczęcie nauki, możesz to zrobić teraz, możesz za 5/10/15/x lat, jeżeli potrafisz się w tym odnaleźć i potrafisz się uczyć.

Edycja: Tak w ogóle to do programowania przydaje się nawyk szukania rozwiązań i odpowiedzi na własne pytania. Chyba tego nie zrobiłeś skoro nie wiesz jakie są wymagania na studia, uważasz, że potrzeba do tego mieć technika i 17 lat to już staruch z demencją.

2
Claude napisał(a):

Znaczy nie wiem jakie są wymogi na studia i Od razu pomyślałem że trzeba mieć "technika"

@Claude taka moja rada: zamiast "myśleć" (bo widać słabo ci to wychodzi) zalecam sprawdzić. Serio. Jeśli czegoś nie wiesz to otwórz internet, książkę, spytaj mamy etc a nie próbuj zgadywać. Kombinowanie jest przydatną umiejętnością, ale nie kiedy odpowiedź wymaga doczytania.

1

Ja na prawdę nie rozumiem skąd przekonanie, że programować trzeba od kołyski. Mnóstwo tego typu pytań już widziałem i to już chyba stereotyp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1