Angielski - gdzie się uczyć?

0

Witam! Jestem na studiach informatycznych i przyszłość chciałbym związać z programowaniem, zdaję sobię sprawę, że programista oprócz języka programowania powinien znać przede wszystkim język angielski. Mój poziom niestety nie jest zadowalający B1/B2. Chciałbym się podszkolić na początku na własną rękę, później ewentualnie wybrać się do jakiejś szkoły językowej - ale to zrobię w ostateczności. Jakie metody nauki polecacie? Jakieś konkretne strony? Gdzie Wy się uczyliście? :) Pozdrawiam oraz z góry dziękuję za odpowiedzi.

1

Jeśli gramatykę masz opanowaną w stopniu nienajgorszym to możesz skupić się na:

  • słówkach - do tego polecam AnkiDroid, Memrise bądź inne tego typu aplikacje na smartfona,
  • słuchaniu - możesz oglądać filmy po angielsku bez napisów i/ lub słuchać podcastów z wiadomościami, np Voice of America: http://learningenglish.voanews.com/podcast/0.html
  • mówieniu - możesz wskoczyć na kamerki i pogadać, chociaż tej opcji nie testowałem,
0

Jeśli jesteś jak większość ludzi, to pewnie lepiej czytasz a gorzej rozumiesz ze słuchu. Więc przede wszystkim ćwicz słuchanie. Filmy bez napisów są dobre, ale na początek mogą być za trudne. Łatwiejsze będą audiobooki oraz wykłady techniczne. Szukaj na youtube wykładów na temat, który Cię interesuje. Dzięki temu poznasz też słownictwo techniczne.

Dodatkowa nauka słówek jakąś apką oczywiście nie zaszkodzi.

Warto też wejść na strony typu language exchange np. italki i znaleźć Anglika/Amerykanina, który się uczy polskiego. On Cię podszkoli w mówieniu po angielsku i vice versa.

0

Przerób sobie mój kurs stworzony specjalnie dla programistów: http://shebang.pl/jezykiobce/angielski-dla-programisty/

0

Tak na początek to BBC ma filmiki i ćwiczenia: http://www.bbc.co.uk/learningenglish/ - plus taki, że krótkie = łatwiej do tego przysiąść. Kilka poziomów do wyboru. Do tego podcasty: http://www.bbc.co.uk/podcasts. Poza tym programując, czytaj dokumentację i fora typu stackoverflow, oglądaj nagrania z konferencji - język techniczny przede wszystkim, taki ogólny nie zawsze jest wymagany do pracy.

Ja poza szkołą i studiami uczyłam się na kursach językowych, czytając książki, słuchając muzyki (lubię znać i rozumieć teksty piosenek) i oczywiście programując.

0

Ja proponuje platformę dla lubiących formę e-learningową www.bellsenglishcourse.pl
Fajnie zrobiony kurs online,daje realne efekty w nauce!

0

Podepnę się pod temat. Znacie jakiś program/stronę, w którym mogę stworzyć bazę własnych słówek, losowo będzie wybierał słówka i będę mógł sobie je przypominać. Miałem już trochę lat temu taki program na kompie ale nie pamiętam nazwy.

0

Wspomniane wyżej Anki robi to o co pytasz ;-)

1

też warto robić kilka zleceń z z zagranicy, wtedy widzisz jak inni piszą, wymusza to uczenie zwrotów branżowych itp. na początku jest frustracja ale potem jakoś idzie :)

0

A na androida coś polecacie? Jakaś apka ze słówkami do nauki?

0

Supermemo, mają aplikacje na androida i IOS oraz przygotowane bazy do nauki słówek (seria Extreme) oraz kompleksowe czyli
też gramatyka (No problem). Te kursy które wymieniłem są do nauki angielskiego ale mają w ofercie dużo więcej języków.
Można tworzyć własne kursy (za darmo). Ich kursy są płatne ale na przykład pierwszy poziom kursu Extreme ma udźwiękowione pytanie do słówka samo słówko którego się uczysz i przykładowe zdanie. Pierwszy poziom to 3000 słów. Cały kurs zawiera ponad 20000 słówek na wszystkich poziomach.

1

gramatyka http://www.englishpage.com/verbpage/simplepast.html ( dzięki tym timeline w końcu załapałem dokładnie gdzie czego używać)
rozmowy https://www.verbling.com/community sekcja community ( jest darmowa)

Do tego filmy bez napisów, jakieś angielskie serwisy informacyjne, muzyka- ale tego powtarzać chyba nie muszę, bo to oczywistość.

Jakiekolwiek "kursy" i tego typu dziwadła odradzam, serio. Najwięcej daje używanie języka, do czego najlepiej nadaje się ta stronka- tylko, że łatwiej jest już jak ma się krąg znajomych z zagranicy i używa się jej raczej do trzymania kontaktu ( mój przypadek). Znam osobiście faceta, który w tamtym roku, w kwietniu był na poziomie "I to go", w tym momencie myślę, że jest na lepszym poziomie ode mnie ( a swój oceniam na fluent/C1), tak więc wszystko zależy od podejścia i motywacji.
A powiedzmy sobie szczerze- na kursach sobie za dużo języka nie poużywasz ( to samo w szkołach językowych, chyba, że dysponują czymś takim jak "konwersacje" z native speaker).
Powodzenia.

0

ja polecam platformę produktu,który aktualnie daje mi rezultaty w zapamiętywaniu zdań i słówek
w fajny innowacyjny sposób.

podaje linka :

www.bellsenglishcourse.pl

0

A co myślicie o oglądaniu filmów po angielsku lecz z angielskimi napisami?

Niby angielski słuchać ale skupia się tylko na czytaniu...

Oglądam dużo po angielsku na Microsoft Virtual Academy lecz zawsze z napisami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1