Architektura komputerów

0

Mamy w tym roku zajęcia z AK. Na samym początku mieliśmy budować przerzutniki w matlabie, a potem nagle dostaliśmy cały procesor do ręki i w sumie już. Bez żadnego tłumaczenia, co, jak, gdzie. Jakaś dobra duszyczka może mi pomóc i polecić materiały/książki które wyjaśnią jak to dokładnie jest zbudowane(np. procesor)? Chce się zagłębić na poważnie w ten temat, ale nie wiem od czego zacząć i w którą stronę iść tak naprawdę. Będę wdzięczny za pomoc.

1

Czytałam kiedyś fragmenty tej książki: http://helion.pl/ksiazki/struktura-organizacyjna-i-architektura-systemow-komputerowych-linda-null-julia-lobur,struor.htm i bardzo fajnie było opisane to, czego potrzebowałam.

0

A na wyklady to sie nie chcialo chodzic?

0

czyzby AGH z pewnym panem co lubi rzuc tyton i trzyma w pyseczq fajeczke niczym pan KLEKS ?

0

@666 raczej wątpliwe bo Architektury z panem Kleksem na AGH dotyczą zupełnie innych zagadnień (np. ewolucji procesorów, ich zastosowania w obliczeniach równoległych etc) a takie rzeczy o jakie pyta autor omawia sie na technice cyfrowej i na mikroprockach :)

1

http://www.ceneo.pl/925812 To chyba najbardziej znana książka na ten temat. Typowa cegła

0

@michu45 nie chodzi mi nawet tyle o cegły co o sprawdzone, dobre i przejrzyste dane. Dzięki wielkie za link.
BTW. Podtrzymam jeszcze temat, może ktoś jeszcze coś wrzuci :)

0

Tak a propos, na studiach powinniście dostać spis literatury do przeczytania. Nie wspomnieli tam nic o żadnym ciekawym tytule ? Jeśli nie spróbuj wypożyczyć ją z biblioteki zazwyczaj na uczelniach jest ich sporo. Zgaduję, że nie interesuje cię budowa pod względem elektroniki, a raczej ogólne elementy procesora jak działają jak współpracują, bo pod tym względem książka została napisana, raczej nie wyjaśnia tego jakie zostały użyte bramki logiczne i inne elementy by stworzyć jednostke arytmetyczno-logiczną, a do czego ona służy(chociaż może są takie informacje, nie przeczytałem tej ksiązki całej)

0

@michu45 Myślisz, że gdybym dostał literaturę która odpowiada moim potrzebom to bym tutaj pisał :P Chce sobie potem móc samodzielnie np. w matlabie(czy innym programie) zrobić swój własny procesor, potem może (jeśli się uda) zabrać się za tworzenie symulatora mikro-kontrolerów/procesorów.

0

Skoro tak zacznij od tej książki(wypożycz nie kupuj, cała ci się nie przyda) później przejdź do bardziej szczegółowych pozycji(zgodnie z ideologia od ogółu do szczegółu). A jeśli przez symulator procesora masz na myśli interpreter assemblera z symulatorem procesora to nic trudnego, żadna wiedza.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1