Wysyłanie danych do kilku komputerów

0

Jak zrobić coś takiego, bo w tematach sieciowych to trochę brak doświadczenia wiec prosze o pomoc kogoś doswiadczonego.

Mam komputer MASTER
I kilka komputerów SLAVE

Komputer MASTER musi wysłać te same dane do wszystkich komputerów SLAVE
Komunikacja w druga stronę SLAVE->MASTER w sumie nie jest mi potrzebna

Chciałbym wysyłąć dość spore ilości danych w trybie ciągłym , strumień danych około 2MB/s

Jak to zrobić ?

Jak zrobię serwer UDP za pomoca indy i połącze kilku klientow do kazdego musze wyslac oddzielne dane,
a jak wysłać do wszystkich ?

Janek

0

Jeśli chodzi o serwer UDP, to mozesz nadawać na adres broadcastingowy zakładając ze wszystkie Slave-PC są w sieci LAN. Wtedy nadajesz raz, dociera do wszystkich kompów, natomiast te które nasłuchuja na danym porcie, to to odbierają.

PS. W wypdku UDP nie zestawia sie połączenia aka sesji tak jak w TCP. W wypadku udp wysyłasz pakiet i tyle - serwer ani klient nie utrzymują połącenia po wysłaniu pakietu. Nie ma nawet gwarancji że ten pakiet dotrze do odbiorcy. Więc pytanie - czy możesz sobie pozwolic na okazjonalne utraty pakietów?

2

Wprawdzie nie mam doświadczenia z pisaniem serwera do obsługi wielu połączeń. Ale ja również bym kombinował pod kątem użycia protokołu TCP. Można to łatwo zakodować nawet pod WinAPI i po raz kolejny polecę do tego świetny moduł na: http://piechnat.pl/article/simpletcp.html - na tej stronie jest też przykład serwera, który pokazuje właśnie jak odesłać otrzymane dane do wszystkich połączonych klientów. Być może się Ci to przyda. Nie samym Indy albo nie samym Synapse człowiek żyje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0