Projekt edukacyjny

0

Siemka :D
Mam pewien problem. Jak może część z was wie, w gimnazjum trzeba wykonać jeden projekt "edukacyjny" który jest wpisywany na koniec szkoły na świadectwo. W tamtym roku go wykonałem, ale jak nauczycielka od fizyki stwierdziła "był nierzetelny", no szlag mnie trafi. Macie jakiś pomysł co ciekawego mogę wykonać z zakresu programowania i elektroniki? Programuje biegle w C, ogarniam AVR. Anyone?
Pozdro

0

Jaki to był projekt?

Co do propozycji "edukacyjnego" projektu, to może by tak zegar binarny?

0

Projekt był o wyładowaniach atmosferycznych.

Co do tego zegara binarnego - możesz rozwinąć?

1

Zegar oparty na diodach. Pisałeś, że znasz C i AVR, więc zaproponowałem taki mały projekcik. Wpisz sobie na google AVR Binary Clock.

1

A moze coś z wyższej póki? na przykład sterowanie samochodzikiem przez jakiegoś bluetootha? :)

0

Na etapie gimnazjum to chyba trochę za dużo? Ja w gimnazjum robiłem w Delphi program do chodzenia po szkole - zmieniarka zdjęć ze strzałkami :P

0

No tak, ja w gimnazjum zrobiłem program w OpenGL który malował kostkę i można było guzikami robić różne "magiczne" (tzn zupełnie standardowe, ale jak ktoś nie wie...) rzeczy typu przełączanie się między siatką a wypełnioną kostką, obracanie kostki w różnych płaszczyznach etc ;]

0

Chyba pomysł z zegarem na razie najbardziej mi się podoba, ale czekam na więcej :D

0

Dorzuć do tego budzik i wyłączenie po obliczeniu delty równania kwadratowego i będzie idealny przedmiot do trenowania rzutów ukośnych przez okno. A tak na serio to budzik byłby dobrym dodatkiem. Nigdy za wiele jak rano trzeba wstać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0