Projekt

0

Cześć, na zajęciach z Javy(którą dopiero zacząłem się uczyć) muszę zrobić projekt, do którego niestety nie wiem jak się zabrać i jak ugryźć. Możecie mi pomóc? Jakieś konkretne wskazówki są na wagę złota!

Stworzenie programu, który będzie zapisywał i odczytywał określony model danych.

Każda osoba musi obmyślić jakiego typu dane chce przechowywać w końcowej aplikacji (informacje o osobach, filmach, autach, piłkarzach, komputerach etc.) >Należy zamodelować te dane poprzez określenie pól i zależności między nimi.

Dane muszę zawierać co najmniej dwie relacje OneToOne i dwie relacje OneToMany (lub ManyToMany). Do danych należy stworzyć zapytania (najlepiej >użyteczne w docelowym projekcie). Zapytań musi być co najmniej 5, każde zapytanie powinno być odrębną metodą w kodzie. Jedno z zapytań powinno być >stronicowane.

Należy użyć w projekcie pola do zapisu daty - najlepiej ZonedDateTime (jako, że może to przysporzyć problemu, w przypadku braku użycia daty max liczba >punktów do zdobycia to 85%).

Docelowy projekt powinien czytać i zapisywać zamodelowane dane z i do plików typu XML i JSON (obu typów!) i zapisywać/odczytywać je z bazy danych.

Program powinno byś w stanie się uruchomić. Nie trzeba tworzyć żadnego menu do projektu, sprawdzenie poprawności może odbywać się poprzez zdefiniowanie >odpowiednich testów dla scenariuszy: odczyt danych z pliku XML / JSON i zapis do bazy, odczyt danych z bazy i zapis do plików XML / JSON. Należy stworzyć >odpowiednie pliki XML / JSON dla ww testów.

Uwaga! odczyt i zapis powinien się powodzić / niepowodzić w przypadku podania nieprawidłowych czy częściowych danych (pewne pola puste). Model danych >powinien być zabezpieczony przed rekurencyjnymi odwołaniami przy serializacji.

Proponuję kod dołączyć u siebie na repozytorium w gałęzi master.>

2

Masz ładny opis projektu co masz zrobić. Wymyśl sobie jakie dane chcesz przechowywać i bierz się do roboty a jak gdzieś staniesz to pokaż co zrobiłeś a na pewno ktoś pomoże . Proponuje wybrać model osoby gdyż będzie to dla Ciebie najbardziej naturalne jak nie masz podstaw. Masz tu realcję np. OneToOne osoba -> peseI, osoba->plec oraz OneToMany osoba->telefon osoba->adres itd. Teraz, żeby nie było że nie jestem pomocny prosze:
mapowanie/relacje:
http://iprogramujesz.pl/kurs-hibernate-czesc-1/
https://chlebik.wordpress.com/2013/03/14/orm-relacje/
https://kobietydokodu.pl/15-r[...]en-do-wielu-wiele-do-jednego/
json:
https://kodejava.org/how-do-i-convert-collections-into-json/
https://stackoverflow.com/que[...]-another-json-library-in-java
xml:
https://www.tutorialspoint.com/java_xml/java_xml_overview.htm
http://krzysztofjelonek.net/mapowanie-xml-obiektow-java-jaxb/
https://www.avajava.com/tutor[...]ml-file-using-xmlencoder.html

To podstawy. Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie a nie w stylu "mam zadanie dajcie gotowca :P " to pisz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0