PROJEKT

0

Witam, na wrzesień mam przygotować projekt w języku C++ w temacie: Modyfikacja kody NC i niespecjalnie mam pomysł co by to mogło być. Czy możecie udzielić mi podpowiedzi co by to przykładowo mogło być?
Pozdrawiam

0
  1. Kody NC do obrabiarek CNC? Czy o co chodzi? I co ma z tym c++ wspólnego?
  2. Trochę mało czasu Ci zostało...
  3. ...równie mało jak informacji w powyższym poście ;)
0

Że zostało mało czasu to wiem ale niedawno wróciłem z wyjazdu. zastanawiałem sie czy w jakiś sposób da sie napisać program tak aby wczytywał kod NC(tak zgadza się do CNC) i np w tym pliku wymieniać narzędzia bądź cos podobnego, z uwag na brak czasu nie ma sensu pchać się w bardziej rozbudowane projekty.

0

Ogólnie musisz jakiegoś parsera do gcode znaleźć, albo dać wsparcie w tym projekcie do bardzo ubogiej liczby funkcji.

Jak teraz się weźmiesz, to jutro skończysz, bo zwykle najtrudniejsze problemy się rozwiązują przez sen.

0

Mam czas na to dokladnie do konca wrzesnia:)

0

Taniejące obrabiarki CNC to niezły biznes moim zdaniem. Mimo, że obecnie to więcej zabawy z zakresem ruchu stołu względem wrzeciona, niż rzeczywistej produkcji, to przy prototypach ( na nich jest najlepsza kasa, a nie na produkcji sprawdzonych, dobrych i tanich rozwiązań, najlepiej dla działu państwowego ). Może pociągnij temat dalej - idzie się tam do pracy, gdzie kasa ( jako elektronik śmiało łapię za profsjonalny szpadel do poprawiania po koparce, jak tylko mi zapłacą na utrzymanie rodziny ).
Post Scriptum: kiedyś usłyszałem, że LED'y to przyszłość i nieźle go obśmiałem - trochę się myliłem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0