Przeniesienia na Politechnice Warszawskiej

0

Witam serdecznie.

Jestem tegorocznym maturzystą, matura nie poszła po mojej myśli i jako iż nie dostałem się na wymarzony kierunek, ostatecznie jestem na SiMR i czeka mnie trudna decyzja.

Chciałbym zaciągnąć opinii na temat przeniesień międzywydziałowych na PW.
Może jest tu na forum student który się przenosił między wydziałami, kierunkami i jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania:
Czy przenieść można się dopiero po 1-wszym roku?
Czy PW jest "przyjazna uczniowi" w tym względzie?
Czy jest wykonalne przeniesienie z nie powiązanych ze sobą kierunków?

Dostałem się na SiMR - Mechatronika, ale nie jest to konkretnie kierunek który chciałbym studiować. Moim celem jest Wydział Elektryczny - Informatyka.

Zakwalifikowałem się także na WAT na Informatykę. I tu pojawia się kolejne pytanie:
Łatwiej jest się starać o przeniesienie z WAT'u - Informatyki -> na PW -Informatykę, czy może w obrębie uczelni, ale z innych kierunków i wydziałów jest to łatwiejsze?

Może jest na forum student który się przenosił i jest w stanie przybliżyć mi na czym to polega i czy jest wykonalne. ;)

Serdecznie pozdrawiam.

0

Ja bym proponował porozmawiać z dziekanatem obu wydziałów.

0

Bardzo chętnie bym to zrobił ale nie mam takiej możliwości. Chodzi mi ogólnie czy takie przeniesienia nie są bardzo problematyczne i czy są możliwe

0

Dlaczego nie masz takiej możliwości? Nie masz telefonu, żeby zadzwonić, internetu, żeby maila wysłać czy nóg, żeby pójść?

Tak, są możliwe i tak, są bardzo często problematyczne.

0

Mam telefon, internet i nogi, ale zależy mi bardziej na opinii osób, które się przenosiły, żeby mogły mi powiedzieć jak to wyglądało z ich strony

0

To dość indywidualna sprawa. Zależy od programu twoich studiów, kierunku na który chcesz się przenieść, formy w jakiej ma to się odbyć, od podejścia dziekana, od rozmowy z nim, od dziekanatu, twoich dotychczasowych wyników w nauce, wewnętrznych regulaminów, ustaw uczelnianego senatu i jeszcze kilku spraw.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1