Czy iść na mgr na uniwerek po politechnice czy zostać na politechnice?

0

Czy iść na mgr na uniwerek po politechnice czy zostać na politechnice? Ponieważ w terminie się nie obronię. Na uniwersytecie mgr zaczyna się od października, ale trwa 2 lata.

0

Zostać na polibudzie. Polibuda to polibuda, a uniwerek to uniwerek. Ludzie niestety myślą schematami i sterotypami: pulibuda = ciężkie studia, na pewno coś nauczyli. Polibudy są dla twardzieli, a uniwerki dla miękkich parów;)

0

A jak np z praca jeśli np wybieram studia zaoczne. Czy to bedzie dziwne jesli np powiem ze chce pracowac tylko na 3/5? Bo studia zaoczne jednak sa w weekendy.

0

Nie będzie to dziwne, ponieważ na magisterce zaocznej większość ludzie pracuje i godzi to ze studiami w weekendy. Dasz radę i Ty.

0

Chodzi mi bardziej o to czy dla pracodawcy nie będzie to zbyt mało godzin skoro uczę się zaocznie, a nie dziennie.

0

Nie. Na zaocznych studiach z założenia ludzik studiujący uczy się więcej w domu. Na forum są wątki o tym, że żadne studia (stacjonarne i zaoczne) nie nauczą cię wszystkiego. Dadzą jakąś bazę i podstawy. Trzeba samemu dużo włożyć pracy w naukę.

0

Studia są dla chcących studiować. Skoro tobie obojętne co będziesz studiować to może odpuścić? Inżynier to też 'wykształcenie wyższe'. Pracodawcy olewają co robisz w wolnym czasie, choć pewnie podrąży temat, przy jakimś small talking, jeśli wypłynie. W sumie czemu chcesz robić tylko na 3/5?

0
Chory Samiec napisał(a):

Chodzi mi bardziej o to czy dla pracodawcy nie będzie to zbyt mało godzin skoro uczę się zaocznie, a nie dziennie.

Ja ciągnąłem od drugiego roku stacjonarnych na AGHu od 1/2 do 4/5 etatu w zależności od semestru. O ile prezentujesz sobą jakąś wartość i przyjmiesz do wiadomości że niektóre firmy nie są zainteresowane kandydatami na część etatu (w tym niestety też niektóre z tych fajnych), to nie powinieneś mieć problemu.

0

Przecież po I stopniu na polibudzie nie ma szans dostać się na żaden porządny uniwersytet. Trzeba by z rok posiedzieć i nadganiać matmę i algorytmy we własnym zakresie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1