Otwórz nowe powiadomienia w nowych kartach

9

Za każdym razem jak wchodzę na forum i mam nowe powiadomienia otwieram jest w nowych kartach.
Czy można by dodać przycisk jak na screenie który otwiera by wszystkie nowe powiadomienia w nowych kartach?

screenshot-20200115200258.png

0

dobre

2

No bez przesady - to już jest moim zdaniem mocne przekombinowywanie. Przecież masz 3 klawisz/wciskanie rolki. Sam korzystam z tego i zawsze otwieram w nowych zakładkach. A te kilka(naście) kliknięć więcej nie jest jakimś wielkim utrudnieniem.

1

Jeśli mówimy o teoretycznym UX, trudno powiedzieć moim zdaniem. Może i tak wiele osób otwiera w nowych kartach, że by się nadał (teoretycznie)?

Jeśli okaże się, że się nada, to ja bym był za umieszczeniem go po przeciwnej stronie niż przycisk do oznaczania powiadomień jako przeczytane. Już słyszę te przekleństwa, jak ktoś kliknie nie ten przycisk (o 10px w prawo za daleko)…


UPDATE: Trzeba by pomyśleć o tym, co w sytuacji, gdy powiadomień będzie np. 100. Np. u mnie Firefox ostrzega przed przewidywanym spadkiem wydajności spowodowanym otwarciem wielu kart (chyba więcej niż 5 lub 10), ale czy u innych też ostrzega? A w innych przeglądarkach?

1

Pomysł ciekawy. Jak będzie większe zainteresowanie, to pewnie - zaimplementujemy. Tak więc - plusujcie ten wątek ;)

0

@cerrato Na laptopie bez myszki trochę zajmuje mi otwarcie nowych powiadomień, a jak dojdzie jeszcze śledzenie osób to tych powiadomień może być dużo, dlatego napisałem o funkcjonalność która pozwoliła by mi zaoszczędzić czas który mógłbym wykorzystać na przeglądanie forum :p

0

Może inaczej - nie twierdzę, że to jest zły pomysł, tylko raczej jego przydatność dla mnie jest na poziomie wiatraczka na USB przy plus 40 stopniach. Bardziej taki gadżet ;)

A co do laptopa - zależy, jakiego masz. Na ThinkPadach masz i przy touchpadzie jak i przy trackpointcie trzeci przycisk, który działa tak samo jak wciśnięcie rolki.

1

Sam też w ten sposób zapoznaję się z powiadomieniami – z reguły wszystkie otwieram w nowych kartach, szczególnie tuż po ”zalogowaniu” (a raczej po włączeniu komputera, bo się fizycznie nie wylogowuję).

Przydałaby mi się taka funkcja – zawsze to kilka kliknięć mniej. ;)

1

Ok, w takim razie dodaje do listy "do zrobienia" :)

2

Hm, a przeglądarki umożliwiają takie otwieranie wielu okien/zakładek? Coś mi dzwoni, że zostało to mocno przyblokowane (np. taka funkcja w phpBB nie działa od dawna). Ja np. używam dodatkowych rozszerzeń, by blokować takie akcje (niestety, nie ma nic działającego pod nowego FF :()

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0