RichEdit, wczytywanie jak w Word'zie

0

W Word'zie przy wczytywaniu większej ilości stron, można przeglądać to co już jest. Pasek scroll'a się zmniejsza, ale strony się nie przewijają dopóki użytkownik tego nie zrobi. Próbuje zrobić podobnie przy pomocy RichEdit. Tzn. Przy wczytywaniu większej ilości linii chciałbym, aby RichEdit się nie scrolował, ale jak będę chciał przeczytać to co jest już poniżej, to żeby można było przeskrolować RichEdit w tamto miejsce itd.

Może ktoś podsunie mi pomysł jak to zrealizować.

Na pewno wszystko w wątku, tylko jak zrobić żeby po ustawieniu kursora na koniec RichEdit'a i wklejeniu czegoś z ClipBorad się nie scrolował ?

Pzdr

0

Hm ja bym kombinowal tak: trzeba by bylo sie zastanowic ile znakow wejdzie na jedna strone. Majac calkowita liczbe znakow zawarta w pliku trzeba by bylo obliczyc ile bedzie wszystkich stron.

A potem w oddzielnym watku po kolei tworzyc dynamicznie pola RichEdit (po jednym na kazda strone) i do kazdego wczytywac kolejne "porcje" tekstu z pliku. Poniewaz wczytywanie bedzie w oddzielnym watku, komputer nie bedzie "przywieszany" podczas wczytywania i wczytane strony beda od razu widoczne.

Oczywiscie problem sie skomplikuje jezeli bedziemy miec do czynienia z plikami rtf, bo wtedy jeden znak z pliku nie bedzie odpowiadal jednemu znakowi tekstu w RichEdit. Poza tym ilosc stron zalezy tez od wielkosci i kroju czcionki, wiec przy kazdej zmianie czcionki nalezaloby dokonac ponownego dzielenia na strony.

Ogolnie zagadnienie dosc skomplikowane... ale ja bym tak do tego podszedl.

0

Nie chodzi mi o tworzenie stron jak w Word'zie. Chodzi tylko o wczytywanie dużej ilości tekstu do RichEdit z ClipBorad z takim efektem. Czyli to co już jest to widać, zawartość tekstu w RichEdit się zwiększa, ale się nie scroll'uje. A jak użytkownik chce to sobie sam scroll'uje niżej i widzi to co się wczytuje w między czasie.. :)

Pytanie: Jak wyłączyć scroll'owanie w RichEdit podczas wklejania tekstu z ClipBord ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0