Kalkulator oparty na stosie

0

Witam,

Dostałem ostatnio zadanie od wykładowcy aby zrobić kalkulator oparty na stosie w C++(obiektywy) i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać..
Ma to działać na zasadzie, że wpisujemy całe wyrażenie np: (2+2*4/5 = ) i ma wypisać wynik. Ogólne pojęcie o stosie mam wiek jak dodawać element, odejmować itp ale nie wiem jak to wykorzystać..

Za wszelkie uwagi z góry bardzo dziękuje :)

0

Jeśli koniecznie ma tam być stos, to może zrób tak, że przeparsujesz wyrażenie i zapiszesz w drzewie, potem węzły wsadzisz na stos (w kolejności wykonywania wyrażeń) i będziesz je liczył?
Raz już linka tego przytaczałem, ale fajnie tam jest wytłumaczone (z przykładami w c++) parsowanie i kolejność wykonywania, jak to zaimplementujesz, to stos będzie formalnoscią, łap linka. (ja swój kalkulator zrobiłem jak tutka przeczytałem, tylko że bez stosu :P)

0

On tłumaczył żeby podane przez użytkownika wyrażenie zapisać kolejno na stosie np: '2' '+' '2' '*' '2' i jakoś sprawdzać i odkładać liczby na kolejny stos.. tak jak w moim przykładzie to odkładamy 2 + póxniej jest monożenie więc je wykonujemy i z tego drugie stosu dopieramy z powrotem 2 i +

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1