Pomoc w wyborze właściwej ścieżki rozwoju

0

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kolejnym krokiem w rozwoju umiejętności programistycznych, szukam niezależnych opinii. Chciałbym pisać programy użytkowe na platformę Windows, naukę rozpocząłem od języka C++ i na dzień dzisiejszy myślę, że poznałem jego mocne podstawy, nie potrafię niestety dokładnie określić stopnia mojego zaawansowania ( zapoznałem się z obiektowością tego języka, korzystanie z klas nie stanowi dla mnie problemu ), niestety potrafię pisać programy wyłącznie konsolowe, chciałbym to zmienić. Proszę o opinie, czego mógłbym uczyć się dalej, ostatnio zainteresowałem się tematem C#, co myślicie na ten temat?

0

Ja się przerzuciłem na c# po rocznej nauce c++ i jestem zadowolony co prawda dopiero go jak i winforms poznaje ale bardzo mi się spodobało ;p

0

Zainteresuj się biblioteką Qt:
http://qt.nokia.com/products/
działa ona na C++ więc wykorzystasz swoją dotychczasową wiedzę,choć z typami kontrolek będziesz musiał podgonić-ot żeby wiedzieć,co to jest checkbox,radio button,scroll bar,dialog itd.
Wcześniej jednak dobrze byłoby,abyś trochę poczytał o WinAPI i z czym to się je,czyli pętla komunikatów oraz same komunikaty i typy kontrolek.Bo będąc tak całkiem zielonym w temacie aplikacji okienkowych to możesz mieć kłopoty z poznawaniem Qt
Doskonałym wprowadzeniem koncepcyjnym w świat aplikacji okienkowych Windows jest "Programowanie Windows" Charlesa Petzolda.Jak nie masz,to pozostaje ci uważna lektura MSDN Online-zacznij od http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb384845.aspx

0

A co powiecie w temacie jakichś kreatorów typu drag&drop ? Myślę, że prościej było by mi rozpocząć od czegoś takiego niż od pisania wszystkiego ręcznie, nie umniejszam wagi takiej umiejętności, chodzi tylko o to, że jej ogrom mnie troszkę przeraża:)

0

Qt też ma edytor graficzny programu właśnie typu drag&drop. Fakt, jest to ogromna biblioteka, ale żeby napisać prostą okienkową aplikację wystarczy, że zapoznasz się z własnościami ~5 klas.

0

Mam dostęp do Visual Studio 2010 Professional, więc troszkę szkoda mi porzucać to IDE. Może zaproponujecie jakieś fajne lektury, internetowe kursy mnie troszkę odstraszają?

0

Kwestia wyboru jak masz odstęp to też możesz pisać sobie w VS2010. Wiele firm wykorzystuje to narzędzie. Jeśli chodzi o języki C++ podobne IMHO fajna jest też Java... Sam w niej programuje i podoba mi się to co robię. Jeśli chodzi o IDE do Javy z D&D polecam NetBeans. Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0