Pomoc w wyborze tabletu

0

Witajcie.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia tabletu. Ma to być tablet głównie do Internetu, większy od telefonu aby przyjemniej się korzystało. Wielkość matrycy 7" myślę, że jest najbardziej optymalna.
Jeśli chodzi o wygląd, cenę i specyfikację bardzo podoba mi się ten model:

  • http://asus.strefamarek.allegro.pl/asus-memo-pad-hd-7-niebieski-me173x-1b058a.html z aparatem 2MPix i 8GB pamięci
  • http://allegro.pl/tablet-asus-memo-pad-hd-7-4x1-2ghz-16gb-ips-gps-i4254728324.html z aparatem 5MPix i 16GB pamięci
    ale ma jeden spory mankament. Nie posiada slotu na kartę sim. W ogóle nie rozumiem produkcji tabletów bez miejsca na sim lub gniazda do podłączenia zew. modemu, przecież chyba po to się kupuje tablet aby mieć go wszędzie ze sobą bez potrzeby ciągania laptopa. Oczywiście mógłbym robić hotspot z telefonu, ale wtedy zje mi dużo szybciej baterię w telefonie niż w tablecie, a więc średni pomysł. Niestety jak patrzę tablety w Internecie, to może 10% ma slot na sim...
    Czy ktoś może polecić jakiś tablet o podobnej specyfikacji i cenie posiadający slot na sim? Fajnie by było gdyby wyglądał jak telefon, czyli był dłuższy i wąski (16:9).
1

Ja zamierzam wyposażyć się w coś takiego: http://allegro.pl/tablet-7-smartgps-smarttab-3g-aero2-gps-mapy-pl-i4282974542.html

8 GB własnej + 2mpix (ale chyba nie kupujesz tabletu dla aparatu), jest modem i jest gps (kupuję go w sumie jako nawigację)

W ogóle nie rozumiem produkcji tabletów bez miejsca na sim lub gniazda do podłączenia zew. modemu

no chyba każdy tablet ma USB? :P czy się mylę?

0

@dzek69, owszem, wybrany przeze mnie ASUS ma złącze microUSB, ale doczytałem się, że model ten nie posiada wsparcia dla zew. modemów... a więc samo występowanie gniazda USB nie rozwiązuje problemu. Źle sformułowałem moja wcześniejszą wypowiedź. Brak wsparcia to nie to samo co brak gniazda :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1