Problem z uruchomieniem skompilowanego projektu

0

Witam,
mam appke składającą się z 7 projektów. Jeden z nich chciałem "spublishować", jakieś dziwne pliczki mi wskoczyły i na kontroli wersji cofnąłem zmiany w pliku .csproj.
Teraz mam taki problem, że jak odpalam maina wszystko działa, mogę przejść w zakładkę z tym projektem i jest ok, natomiast jak chce odpalić sam projekt, to przy wersji Debug mam błąd:

Visual Studio nie może rozpocząć debugowania, ponieważ brakuje elementu docelowego
‘C:\Projekty\nazwa_appki\nazwa_projektu\nazwa_projektu\bin\Debug\nazwa_projektu.dll’.
Skompiluj projekt i spróbuj ponownie lub ustaw właściwości OutputPath i AssemblyName w taki sposób, aby wskazywały na poprawną lokalizację dla zestawu docelowego.”

A na wersji Release:

Projekt z typem wyjściowym biblioteki klasy nie może być bezpośrednio uruchomiony.
Aby debugować ten projekt, dodaj projekt wykonywalny do tego rozwiązania, które odwołuje się do biblioteki projektu. Ustaw projekt wykonywalny jako projekt startowy.”

Ktoś się orientuje jak to można naprawić?
P.S. Ustawiam ten projekt jako projekt startowy i nic
W ogóle zamiast do wyboru 7 projektów zostały mi tylko 3

#Edit
Odpaliłem starszą wersję z pulpitu (w której była nieprzerobiona ankieta - projekt o który mi chodzi), odpaliłem ją, potem znowu włączyłem tą, która nie działała i teraz na debugu mi normalnie chodzi a na release jest błąd że nie może znaleźć pliku .exe. Co prawda nie ma go w folderze w ścieżce, którą wyrzuca błąd, ale ten projekt z pulpitu też tam nie ma tego .exe i jakoś działa :|

0

Sprawdz w configurationMenager czy masz zaznaczone zeby przy debugu budowal sie projekt co do ktorego wyskakuje Ci błąd.

Druga sprawa, w properties projektu sprawdź czy masz ustawione Output Type = Class Library.

0

Moze jakąś książkę trzeba poczytac o visual studio.
Kliknij prawym w projekt który chcesz uruchomić (Windows firma app) i potem set as start Project.
Jeśli będzie brak dla to trzeba albo dodać projekty tych dla do Solutions i potem dodać referencje do tych projektów w głównym albo od razu dodać same referencje do projektu głównego. Lepiej to pierwsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1