Aplikacja klient-serwer

0

Witam :) Chcę napisać program działający na zasadzie klient-serwer. Problem polega na tym, że chciałbym aby serwer obsługiwał wielu klientów na raz, tak aby można było łatwo się do nich odwoływać, tzn. odbierać od nich i wysyłać im wiadomości. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś potrafił mi pomóc :-) pozdrawiam

0

Użyj wątków, czyli Thread z System.Threading.

0

Heh, wiem domyślam się że trzeba użyć wątków :) Próbowałem już pisać coś takiego na wzór przykładów w necie ale nie ogarniam tego zbytnio... Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić??

0

Wg. mnie najprościej w głównym wątku serwera odbieraj połączenie od klientów, po akceptacji połączenia przekieruj obsługę klienta na nowy wątek w którym serwer będzie odbierał i wysyłał pakiety od danego klienta.
Co do komunikacji między klientami, stwórz sobie Hashtable w której będziesz przetrzymywał pod odpowiednim kluczem np. nickiem klienta jego connector np. TcpClient, a teraz aby wysłać coś od jednego klienta do drugiego to w wątku obsługi klienta wyciągasz z Hashtable connector drugiego klienta i wysyłasz na ten TcpClient coś co obsłuży odbiorca (klient)

Sory że tak namieszałem, ale prościej tego wytłumaczyć nie potrafię ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1