Panel logowania do programu

0

Witam.

Mam nastepujacy problem. Stworzylem sobie panel logowania do programu. Jesli uzytkownik wpisze poprawne dane przy logowaniu powinna pojawiac sie druga formatka, tzn wlasciwy program.
I tutaj pojawia sie problem... W jaki sposob przed glowna formatka, tzn ta w ktorej jest funkcja Main() wywolac pomocnicza formatke z panelem logowania?

Dzieki z pomoc.

0

poszukaj funkcji startowej programu, jest mikroskopijna i zawiera linie w stylu Application.Run(new MainForm()) i nie krepuj sie modyfikowac

0

Ja na twoim miejscu zrobił to na trzy sposoby:
1) Wywalił to okienko przed pokazaniem się głównej formy jako okno modalne coś w stylu message boxa żę nie przejdizesz dopóki go nie wypełnisz i blokuje całą aplikację(wiadomo też że trzeba ją odpowiednio oprogramować przed wciśnięciem czerwonego X w prawym rogu)

2) Zrobił 2 osobne aplikacje jedną właśnie logującą która po wprowadzeniu przekazywała by do Run.Proces co ma uruchomić(w tym przypadku naszą aplikację) oraz dodawała parametr przy ścieżce.. aplikacja główna natomiast by go odczytywała i np parametr by był logowanie_pomyślne wtedy program by się uruchomił a przy innym zamknął..

3) Zrobił bym aplikację powiązaną rolami/uprawnieniami użytkownika.

0

Moim zdaniem Quetzalcoatl wskazał właściwy sposób. W tej metodzie utwórz sobie i pokaż modalnie instancję formy logowania. W zależności od rezultatu jaki zwróci forma zamknij aplikację lub pozwól uruchomić swój MainForm.

0

Rozwiazalem ten problem jeszcze inaczej.
screenshoty znajdziesz tutaj: http://www.mariuszzaleski.com/es.en.aspx

Pozwolilem wyswietlic sie glownej formie aplikacji, i zaraz potem wywolalem okno logowania w trybie modalnym. Efekt taki, ze aplikacja jest juz uruchomiona, widac ja na ekranie ale dopoki nie zostanie zamkniete okno logowania nic nie mozna zrobic.
Jak wywolalem okno logowania? Aplikacja (jak zobaczysz na zdjeciach) ma na gorze panel z opcjami. Ostatnia z prawej to button Logon. Po zaladowaniu glownej formy wywolalem zdazenie odpowiadajace kliknieciu na ten button. Mozna to oczywiscie zrobic po prostu wyswietlajac forme logowania jeszcze w zdazeniu Load glownej formy: forma_logon.ShowDialog();

Pozdrawiam
Mariusz

0

oczywiscie - to musi dzialac. ale wytoczyles armate na muche

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0