Jak przeslać DirectoryListBox ... ?

0

Jak przeslać zawartość DirectoryListBox przez sieć , do innego Directory... ?
Próbowalem wysłać TStrings, items, czy jakoś tak (pisze z pamięci), ale
w tym drugim Directory... pokazywało się coś takiego:
C:
Program Files
Internet Explorer
Outlook Express
itd...
itd ...
Bez sensu {glowa} !

hmm... POMOCY ! hmm...

Dzięki !

0

&gtBez sensu !

Wcale nie. Komponent DirectoryListBox pokazuje tobie aktualną ściezkęm, więc nie mógłby pokazać nic innego. Przesłanie tego do innego directory jest również pozbawione sensu - chyba zrozumiałeś dlaczego (komponent ten pokazuje aktualną ściężkę, nie może dostać innych danych). Radziłbym natomiast użycie komponentu TreeView. Nie pamiętam dokładnie jak to idzie (delphi nie włącze bo komp się przegrzeje w taki upał), ale powinieneś pokombinować.

Inną możliwością jest użycie po hamsku grafów. Tzn. Nie trzeba wiedziec co to jest graf by go zapisac, aczkolwiek wychodzącz jego założen można tak zapisac katalogi na dysku. A jak niektórym wiadomo graf (Ten o którym teraz mówię - nazwy nie pamietam) można zapisac jako ciąg nawiasów lub coś w tym stylu. W każdym razie wyglądało by to tak:
C(Windows(System)(System32)(Profiles)(Help))
C(Program Files(GetRight)())
C(Delphi(Borland(Something_here(tralala))))
Tzn. Najpewniej źle to zapisałem, ale w każdym bądx razie radzę opracowanie procedury która włąśnie coś takiego by zapisywała - potem tylko wysłąc i zamienić z powrotem na graf po czym do TreeView.

Jak rozumiem to właśnie o to tobie chodziło - zapisanie wszystkich folderów i wysłanie ich.

, tradycyjnie pozdrawiam -Numi.

P.S. Gdybyś potrezbował jeszcze procedury, bądź jakiejś pomocy odnośnie programów szpiegujących to pisz. (No bo chyba nie sądzisz że nie wiem po co ci to ;-)

0

DZIĘKI ! {brawo}

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0