Matematyka w programowaniu

0

Matematyka w programowaniu(kiedys juz to bylo).

Mnie interesuje natomiast jakie konkretne działy matematyki i fizyki pomocne są w programowaniu(obojętnie w jakim języku)?


Pozdrawiam wszystkich [browar]

0

Matematyka Dyskretna
Logika
Algebra
Metody Numeryczne ( można sie z nich wiele nauczyć ;) )

0

A co to są te metody numeryczne?

0

Metody numeryczne to jest qrde czarna magia (dla mnie bo jestem w 2 gimnazjum). Sa to np: FFT i inne algorytmy na liczbach zespolonych i tego typu pierdołach. :-|

0

No to wyjaśniło wszystko... :)

0

Metody słnumeryczneużą do obliczania pewnych rzeczy za pomocą komputera z pewnym skończonym przybliżeniem , np. pierwiastków funkcji nieliniowych , równań algebraicznych ( każdego rodzaju ) , rozwiązań układu równań (np. ukł 10000 równań z 10000 niewiadomymi , itp ) , wartości i wekt własnych OGROMNYCH macierzy ( właśnie z tego mam oddać pojutrz projekt :) ) .
Pozdrawiam

0

... wspominając o metodach numerycznych trzeba jeszcze dodać całkowanie i rozwiązywanie równań różniczkowych, trzeba - chociażby z powodów historycznych, jako że pierwsze historyczne komputery budowane były z myślą o równaniach różniczkowych.

W całej tej matematycznej wyliczance brakuje mi kombinatoryki (co chyba świadczy o tym, że w programowaniu nie bierzecie pod uwagę modelowania złożoności obliczeniowej ... ) i rachunku prawdopodobieństwa (niezwykle ważna i użyteczna rodzina algorytmów probabilistycznych).

Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jaki dział matematyki nie jest pożyteczny w informatyce? Może teoria grup? (aczkolwiek w analizie geometrii się z tego korzysta).

Zaryzykuję stwierdzenie, że cała matematyka jest przydatna w informatyce i nie przez przypadek większość wydziałów informatyki powstaje u boku kierunków matematycznych.

Pozdrawiam

0

No to wyjaśniło wszystko... :)

DETOX pewnie sie myle ale ty za bardzo piszesz bez sensu..naprawde nie sadze ze jest sens pisac odp w twoim stylu..
WG mnie to nabijanie postow (niepotrzebne)

Mam wrazenie ze w ogole nie zrozumiales ideii stworzenia tego dzialu...
poczytaj ogloszenie dryobatesa i zapytaj ich samych jak wyglada odp na posty z tego dzialu

0

...nie zrozumiales ideii stworzenia tego dzialu...

.:DETOX:. nie wiedział że ten post trafi do tego działu (przeniesiono go trochę później), ale nabjianie liczby postów jest <font color="red">paskudnym</span> faktem.

A jeśli chodzi o matematykę to generalnie w programowanu bardziej sprawdzają się ludzie, którzy [u]nie mają [/u]problemów z matematyką i fizyką ogólnie, nawet jeśli piszą program całkowicie nie wymagający znajomości zagadnień matematycznych.

0

...nie zrozumiales ideii stworzenia tego dzialu...
.:DETOX:. nie wiedział że ten post trafi do tego działu (przeniesiono go trochę później), ale nabjianie liczby postów jest faktem.

Przepraszam że się tu wtrące i do tego tylko na temat detoxa ale jakolwiek i gdziekolwiek by to napisał (przed przeniesieniem czy po) to takie głupie posty są beeee :-[ [diabel]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0