Wątek przeniesiony 2015-03-15 14:36 z Off-Topic przez somekind.

Matematyka w informatyce

0

Witam. Przejde od razu do sedna. Zastanawialem sie czy aby programowac trzeba znac matme, aby ja zastosowywac w codziennej pracy. Nie mowie juz o trywialnych sprawach, typu dodawanie, odejmowanie, czy znaki rownosci itp. Tylko cos ponad przecietnego. Glownie chodzi mi jak wyglada taka sytuacji w pisaniu stron, aplikacji internetowych, poniewaz tym chcialbym sie zajac. Bo jesli chodzi o informatyke jako dziedzina nauki z pewnoscia jest powiazanie z matematyka, gdyby nie ona, to nie byloby informatyki. Z pewnoscia firmy typu intel itp. matematyka zajmuja sie na codzien, nie ukrywajmy tam trafiaja najlepsi. Dla mnie tacy ludzie to sa juz naukowcy, ktorzy pracuja nad rozwojem przyszlosci. Wydaje mi sie, ze ludzie ktorzy tworza biblioteki, silniki, czy gry to tam matematyke widze, choc nie mam o tym zielonego pojecia ( wglebiajac sie w to). A jak wyglada to w tworzeniach stron, aplikacji? A jak chociazby w zawodzie sieciowca? Albo bazach danych?

0

Przy frontendzie raczej matematyki wyższej nie zaznasz, zatem się nie przejmuj.
Co nie znaczy, że nie warto jej znać, wręcz przeciwnie.

0

To znaczy sie nie przejmuje, tylko chodzi o to, ze nie zamierzam isc na studia. A ksztalcic sie zawodowo w tej wlasnie dziedzinie (front end).

2

Zależy czym chcesz się zająć w tej informatyce. Śmiem stwierdzić że 90% informatyków nie używa matematyki po zakończeniu studiów. Są takie działki gdzie bez znajomości matematyki wyższej ani rusz np. sztuczna inteligencja systemy wbudowanie, kryptografia, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, wizja, grafika komputerowa.

0
mat3usz napisał(a):

Są takie działki gdzie bez znajomości matematyki wyższej ani rusz np. sztuczna inteligencja systemy wbudowanie, kryptografia, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, wizja, grafika komputerowa.

Dodałbym jeszcze - działy finansowe typu bakowość, ubezpieczenia itp - (symulacje i analizy) i różne inne rzeczy wymagające opracowania bardziej złożonych algorytmów, bądź wiedzy, abyś wiedział, czemu program ma wyglądać tak, a nie inaczej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1