Niepowodzenia w programowaniu

0

Porażki są tak demotywujące dla mnie że zastanawiam się czy warto dalej kontynuować przygodą z programowaniem bo może to nie dla mnie. Nie wiem jak wy sądzicie

1

Porażka jest najlepszym nauczycielem ;) Niepowodzenia zdarzają się w każdej branży i dziedzinie życia nie tylko w programowaniu. To czy wyciągasz z nich wnioski i jak sobie z nimi radzisz pokazuje jaką osobą jesteś w końcu uczymy się z porażek nie z sukcesów.

0

Skoro nie jestem w stanie ogarnąć zadań z kursu na studiach to nie jestem pewien czy to dla mnie chociaż nawet to lubię.

8

To nie dla ciebie, zrezygnuj.

Czego od Nas oczekujesz? Żebyśmy Cię pocieszyli i zmotywowali do dalszych zmagań z programowaniem?

Bo na razie nawet sam się bronisz przed dobrymi słowami :P

3

Myślę że masz zbyt wyidealizowane wyobrażenia. Po pierwsze nikt wymiataczem któremu wszystko wychodzi nie zostaje od tak. Im jesteś młodszy tym łatwiej przyswoić wiedzę ale mimo wszystko to samo się nie dzieje. Musisz się uczyć, kodować i w końcu przyjdzie taki moment że coraz częściej będziesz miał w głowie gotowe rozwiązanie zamiast panicznie szukać w necie jak to się w ogóle robi. Najważniejsze to czy czujesz satysfakcję gdy coś Ci się uda zrobić. I czy ogólnie lubisz kodować. Bo jeśli Cię to nudzi i zmuszasz się żeby cokolwiek napisać to może faktycznie poszukaj czegoś innego.

2

Porażki są tak demotywujące dla mnie że zastanawiam się czy warto dalej kontynuować przygodą z programowaniem bo może to nie dla mnie.

Ale tak jest wszędzie przecież jak czegoś nie umie, że trzeba poświęcić dużo czasu, cierpień, prób zanim się uda.

Pytanie tylko czy warto. Czy na pewno się tym interesujesz, że jesteś gotów poświęcić czas i doznać bólu nauki, czy może coś innego cię kręci.

Skoro nie jestem w stanie ogarnąć zadań z kursu na studiach to nie jestem pewien czy to dla mnie chociaż nawet to lubię.

Chodziłeś do szkoły w ogóle? Przecież to oczywiste, że jak nauczyciel źle tłumaczy, albo podręcznik jest mętny, to się szuka innych źródeł wiedzy, czyta w innych książkach, szuka w necie itp.

A na studiach to już w ogóle powinieneś wiedzieć, jak wyszukiwać informacje z różnych źródeł, a nie tylko "ogarniać zadania z kursu".

0
Piotr Chojnacki napisał(a):

Najważniejsze to czy czujesz satysfakcję gdy coś Ci się uda zrobić. I czy ogólnie lubisz kodować. Bo jeśli Cię to nudzi i zmuszasz się żeby cokolwiek napisać to może faktycznie poszukaj czegoś innego.

Raczej się nie zmuszam i lubię programować tylko jak już czegoś nie umiem to od razu się załamuje.

3

To jest choroba cywilizacyjna...

0

5

Nie wiem jak Ci pomóc, ale skoro porażki Cię demotywują, to może sukcesy motywują ?

Dlatego specjalnie dla Ciebie, prosty labirynt. Spróbuj przejść raz dziennie, to nietrudne!
Mam nadzięję, że dzieki temu małemu skucesowi poczujesz nieco motywacji każdego dnia.
Mi pomaga.

labirynt.png

0

Sukcesy zdecydowanie motywują

0

Cóż, w takim razie moćno bym się zastanawiał czy to jest dla Ciebie. Wiekszosc pracy programisty polega własnie na szukaniu powodu dlaczeego coś nie działa (niezaleznie czy z Twojej winy czy kogoś innego). Tka naprawdę to własnie sztuka nie poddawania się i dażenia do tego zeby rozwiązać problem.

2

Zostań testerem - każde czyjeś niepowodzenie będzie Twoim sukcesem, tym samym odniesiesz wiele sukcesów bo programiści w kółko popełniają różne, różniste błędy ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1