_13th_Dragon

_13th_Dragon
2016-01-01 00:17

Wszystkiego najlepszego w nowym roku.

animal123

@_13th_Dragon: Tobie i wszystkim innym również :)

grzesiek51114

@_13th_Dragon: Wszystkim w nowym roku życzmy tylko preinkrementacji! :D

_13th_Dragon

@grzesiek51114: No nie! A co z predekrementacją?! ;P

grzesiek51114

@_13th_Dragon: Nie lubię sobie odejmować. Więcej jest lepiej... wszystkiego :) Byleby tylko nie dodawać rzeczy do mojej kopii, bo nie lubię się dzielić :P Wiesz... jak to w postinkremenacji... ;)

_13th_Dragon
2014-12-08 13:18

@Koziołek, z przykrością muszę poinformować że w zapisie: @_13th_Dragon, gratulacje z okazji nabicia 25k reputacji :) Takich ludzi nam trzeba... niestety się myliłeś.
Nie trzeba wam takich ludzi na forum, na forum potrzebne tylko i wyłącznie trolli o czym jasno i wyraźnie doniósł słownie @furious programming w komentarzach do postu: http://4programmers.net/Forum/1088347 co też poparł banem na 5 dni.
Od tamtego zapisu z gratulacjami z powodu 25k minęło 3 miesiące i 6k, podliczyłem że średnio za 5 dni wychodzi mi 325 pkt,
co oznacza średnio około 10 zadowolonych z moich odpowiedzi pytających.
Jak się wyjaśniło na tym forum jest ważniejsza duma jakiegoś trolla niż szybka i sprawna odpowiedź dla dziesięciu pytających.
W związku z powyższym jakoś nie mam żadnej chęci odpowiadać na posty na tym forum przynajmniej dziś ...

furious programming

@_13th_Dragon:

Po pierwsze - nie na 5 dni, a na 2 dni - od 04.12.2014, 00:01 do 06.12.2014, 00:01; Po drugie - nie wiem jaki ma cel komentowanie wpisu na mikroblogu sprzed trzech miesięcy - to i tak nic nie zmienia; Po trzecie - najpierw zapoznaj się z terminologią słów troll i trolling, bo jak widać nie masz pojęcia co oznaczają; A skoro tak jest, to może przytoczę cytat z Wikipedii, celowo po polsku, aby nie utrudniać Ci zrozumienia tekstu:

____Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.


Jak widać Twoje zachowanie na tym forum śmiało można nazwać trollingiem, dlatego że ciągle prowokujesz początkujących (i nie tylko) pytaczy swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami, z celowym zamiarem wywołania kłótni; Najlepszy przykład znajduje się pod drugim linkiem podanym w powyższym wpisie; Na dodatek użytkownika @advertajment nazywasz trollem, choć w całym wątku ani w najmniejszy sposób nie złamał kultury wypowiedzi; A co dostał w zamian? Praktycznie nazwałeś go debilem (tak, trzy kropki nie zmiękczają zamierzonego przekazu) i niejawnie oznajmiłeś, że pytacz jest na tyle głupi, że bez przykładu nie zrozumie;

To z resztą nie pierwsza i nie ostatnia taka wypowiedź - prowokujesz użytkowników już od bardzo dawna, czego efektem były liczne skargi na PM oraz e-mail; A co gorsza wcale nie czujesz się winny i wręcz dumny jesteś i niebywale obnosisz się z tym, że wkurzasz użytkowników; Następstwem tego nie jest nauczenie pytacza programowania, a jego odstraszenie od forum - przykład masz w podanym przez Ciebie wątku, bo pytacz już do niego nie wrócił z podziękowaniami; W ogóle już się nie logował do serwisu, od 03.12.2014 do dziś - ciekawe co jest tego przyczyną;

Podsumowując - Twoja ogromna wiedza, reputacja czy ilość rozwiązanych problemów może i były, ale od 04.12.2014 nie są i nie będą okolicznościami łagodzącymi w przypadkach tego typu wypowiedzi; Nie będziesz z tego względu traktowany ulgowo; Nie będziesz ubliżał użytkownikom tylko dlatego, że są początkujący, mało ambitni czy ciężko im zrozumieć sztukę programowania; I to się tyczy wszystkich użytkowników prowokujących swoimi wypowiedziami, a nie tylko Ciebie;

Dlatego też po raz n-ty przypominam o zachowaniu kultury wypowiedzi i szacunku do wszystkich użytkowników tego serwisu; W przeciwnym razie znów zostaniesz nagrodzony banem, tym razem na dłużej niż 2 dni.

_13th_Dragon

@furious programming:
Ad 1. Jakąkolwiek informacje z forum dostałem w poniedziałek 08.12.2014 więc to i tak 5 dni, łącznie z dzisiejszym to 6 dni.
Ad 2. Wydawało mi się że kliknąłem Mikroblogi i tam było "kliknij aby dodać nowy wpis", w trakcie pisania musiałem odszukać wpis od @Koziołek więc może mi się przełączyło i nie zauważyłem kiedy a może jakiś bug (bo się przełączałem w innej karcie) mogę zapodać linka na ten komentarz ma Mikroblogi na początku jeżeli uważasz to za słuszne.
Ad 3. Dobrze wiem co to jest troll i właśnie w tamtym poście http://4programmers.net/Forum/1088334 jest "... wpływ na innych użytkowników ... poprzez wysyłanie ... kontrowersyjnych ... przekazów ..." ponieważ:

 1. W dokumentacji na find http://www.cplusplus.com/reference/string/string/find/ na końcu w przykładach jest sprawdzenie czy znaleziono, czyli ten warunek to już ma, ale dobra mógł człowiek zapomnieć zajrzeć ...
 2. Dostał podpowiedź http://4programmers.net/Forum/1088335 z remove_if którego źródło jest przy każdym kompilatorze (wystarczy ctrl+click) i który zawiera taką pętle o którą prosił, no i cały ten remove_if można użyć zamiast tej pętli i jest to w przykładzie.
 3. Dostał podpowiedź http://4programmers.net/Forum/1088338 z tym warunkiem którego chciał dla tej pętli.
 4. Na te dwie podpowiedzi mamy:

  Prosiłem o pętle, Twój if usunie tylko jedno wystąpienie litery. Chodzi o pętle, która będzie działała dopóki find będzie znajdował literke :)

  • i to jest typowy trolling, moje zachowanie to tylko reakcja wywołana tym trollingiem.
 5. Poczytaj uważnie ten cytat z definicją który wkleiłeś - wypowiedź nie musi być niekulturalna, wystarczy że jest kontrowersyjna. Ba moja wypowiedź również jest kulturalna ... zwykły kod ... owszem z przykładem na łańcuchu znaków o kontrowersyjnej zawartości.
furious programming

@_13th_Dragon:

 1. Wystarczyło spróbować się zalogować; Poza tym raczej żadna wiadomość nie jest wysyłana po zdjęciu bana, za to przy próbie zalogowania jest wyraźna informacja o powodzie blokady, a także podane jest dokładnie co do minuty kiedy blokada wygasa;
 2. Każdemu się zdaża;
 3. Wskazany post pytacza nie zawiera trollingu - jest to wypowiedź wynikająca albo z niezrozumienia treści z dokumentacji, albo z tego, że pytacz po prostu nie sprawdził kodu; Poza tym jak widać nie rozumie co do niego piszesz, dlatego myśli że podane informacje nie tłumaczą jego problemu; Pozostała część mojego poprzedniego wpisu jest nadal aktualna;

Co do zrozumienia pojęcia trollingu - rozumiem go i wiem, że wypowiedź nie musi być niekulturalna; Dlatego też jeszcze więcej Twoich wpisów (głównie komentarzy) podpada pod trolling; Mógłbym ich znaleźć dziesiątki i choć może i kulturalnych, to i tak mocno prowokujących i poniżających użytkowników;


Forum istnieje po to, aby każdy mógł pytać i każdy mógł odpowiadać, bez względu na to czy jest profesorem, czy trudni się zamiataniem chodników; Jedni są pojętni, a inni nie; Jedni pracowici, inni wolą leniuchować; Jedni są inteligentni, inni mniej lub wcale - ludzka rzecz; Wszystkim należy się szacunek, nie tylko tym najlepszym, najmądrzejszym i najinteligentniejszym; Jeśli ktoś nie potrafi czegoś zrozumieć pomimo wielu wskazówek, to znów tłumaczy się, tym razem dokładniej; A jeśli nie ma się nerwów to wątek zostawia się w spokoju, a nie rzuca pytaczowi do gardła, poniża głupimi metaforami i wysyła na dziennikarstwo;

To tyle w tym temacie - więcej nie będę zabierał głosu; Jeżeli nie masz zamiaru zmienić podejścia do początkujących, mniej więdzących czy mniej pojętnych, to go nie zmieniaj; Ale nie zdziw się, jak znów zostaniesz nagrodzony blokadą; Miarka się przebrała, więc nie próbuj i mnie prowokować i wciągać w swoje intrygi.

Koziołek

@_13th_Dragon: nie przyzywaj Kozła na daremno.

Na początek chcę podkreślić, że cenię Ciebie jako użytkownika, który ma wiedzę, umiejętności oraz CHCE się dzielić z innymi. Jednakże uważam, że @furious programming słusznie nałożył bana.

Twoje odpowiedzi są wartościowe i nie zawierają błędów, ale zazwyczaj są też skomplikowane i nierzadko niezrozumiałe dla przeciętnego użytkownika. Wiele z osób, które przychodzą na to forum i zadają pytania nie wie o tym, że pewne rzeczy są w dokumentacji. Nie potrafi z niej korzystać albo nawet nie wie o jej istnieniu. Dlatego też bardzo ważna jest forma odpowiedzi. Nie tylko zwięzła i zoptymalizowana, ale przede wszystkim taka by osoba o niewielkiej wiedzy mogła ją zrozumieć.

Kolejna sprawa to wstawki, których używasz (i nie wnikajmy czy wykropkowany kawałek napisu zawiera kucyki czy wulgaryzmy). Niestety niektóre z nich powodują, że osoba której odpowiadasz może poczuć się urażona. Co więcej może odebrać to jako rodzaj gnębienia, wyśmiewania niewiedzy czy też poniżania. Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie kabla. Kluczem i najistotniejszym elementem filozofii tego forum jest otwartość na ludzi, którzy nie boją się zapytać. Niestety w naszej kulturze już tak jest, że zadawanie pytań, wynikające z niewiedzy, jest już dużym aktem odwagi i należy to w pewien sposób docenić.

Rozumiem Twoją irytację gdy czytasz posta z pytaniami o rzeczy oczywiste, ale proszę zwróć uwagę, że one są oczywiste dla Ciebie, a nie dla pytającego. Postaraj się powstrzymać swoją uszczypliwość w stosunku do innych użytkowników. Wiem, jest to trudne, ale proszę postaraj się.

Osobiście nie chciałbym by forum powędrowało w stronę Stack Overflow, gdzie próba zadania pytania kończy się odesłaniem do kilku innych podobnych pytań bez wgłębiania się w szczegóły. Jeszcze gorzej czułbym się gdybyśmy skończyli jak Elektroda gdzie zadanie pytania oznacza zdobycie wiedzy na poziomie co najmniej technikum elektronicznego (i wykonanie wielu pomiarów).
Chciałbym by to forum było otwarte na ludzi, którzy zadają pytania. Potrafią przyznać się do swojej niewiedzy czy niezaradności. To nie jest nic złego zadawać pytania by się czegoś nauczyć.

@furious programming, do ciebie prośba. Wykonujesz bardzo dużo pracy edytorskiej na forum. Jeżeli widzisz, że kod @_13th_Dragon zawiera jakieś niestosowne wstawki zmieć go. Po prostu. Wiem, że może być to wkurzające, ale naszym zadaniem jako moderatorów jest nie tylko dbanie o poziom dyskusji, ale też o to by osoby takie jak @_13th_Dragon współtworzyły to forum. Nawet jeżeli są problematyczne.