[xml] obrazek

0

hey, czy może mi ktoś powiedzieć jak zrobić w XML: żeby dokumet zawierał ilustracje , (jakiś plik graficzny) ? Jestem raczkujący dopiro a jest mi to potrzebne bardzo bardzo ... bardziej niż bardzo
Pozdrawiam

//Nie umiesz czytać? Jak wół stoi przyklejony wątek "PREFIXy - piszcie [JS] lub lub [HTML]" - stosuj się do tego! - M

0

W samym xml'u binariów raczej nie zamieścisz, więc odpadają typowe formaty graficzne, chyba że będziesz te binaria jakoś kodował (może uuencode?). Możesz trzymać linki do nich (np. podobnie jak w xhtml'u: <object href="obrazek.png" /> lub <img src="obrazek.png" />.
Możesz też skorzystać z svg - to format obrazków wektorowych, stworzony w xml. To wyjście ma zaletę, że to od razu zawiera w sobie javascript... No chyba że sam piszesz parser :). Można ładnie to wpleść w dowolny dokument xml. Sporo fajnych przykładów masz na http://www.croczilla.com/svg (najlepiej zassać jakąś Mozillę z svg, bo można wtedy nawet pograć w tetrisa zrobionego w svg).

0

A w jaki sposób odwoływać się do pliku graficznego , jeśłi poleceniem takim: obrazek.png można , to w jaki sposób ? Jak to zapisać w xml'u ?

0

Oj Molder - widać, że brakuje Ci podstaw.
Jak to odwołać - a co chcesz z tym zrobić? XML stworzono między innymi do ujednolicenia zapisu informacji. To aplikacja korzysta z tego XMLa i odczytuje sobie tag z adresem do obrazka i go wykorzystuje.

A jeśli chcesz wyświetlić go na stronie www, to użyj XSLT.
np:

<xsl:attribute name="src"><xsl:value-of select="adres"/></xsl:attribute></img>

0

hmmm ... zapisałem to : ale wyskakuje mi komentarz:

Odwołanie do niezadeklarowanego prefiksu obszaru nazw: 'xsl'. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'file:///D:/.... </b>

0

O matko moja... [glowa]
Podstawy!!
Read this and then back here...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1