Wątek przeniesiony 2020-09-24 12:29 z PHP przez cerrato.

Ustawienie domeny na inny adres

1

Jak pisałem - z MyDevil nie miałem do czynienia, ale wydaje mi się, że szukasz w złym miejscu. Bo skoro po wpisaniu danego adresu trafiasz już na serwer, na którym masz hosting, to raczej nie powinieneś grzebać w ustawieniach DNS, tylko piętro wyżej - w zakładce "strony WWW".

Poza tym, jak słusznie zauważył @tampir - po kolei kroki co i jak masz zrobić są opisane w ich pomocy. Ewentualnie jutro możesz zadzwonić na ich infolinię - pewnie temat załatwią w kilka minut. Bo oni widzą o wiele więcej niż my. Jakbyś podał dane dostępowe, to pewnie byśmy byli w stanie ogarnąć to w kilka chwil, ale raczej podawanie loginów czy haseł ludziom z forum nie jest dobrym pomysłem ;) Za to wsparcie hostingu może z Tobą pogadać o konkretach.

0
pol90 napisał(a):

Mam taki problem mam domenę na ohv.pl i teraz chce ją ustawić, żeby po wejściu na nią przekiertowywało na inny adres na inną domenę i teraz w panelu konfiguracyjnym dodaje przekierowanie na mój adres, ale dalej na wejście na domenę wyświetla się tylko francuska strona, a nie mogę się skontaktować z nimi bo jak zgłaszam zgłoszenie to się tylko wyświetla strona pomocy. Pierwszy raz konfiguruje domenę więc nie wiem do końca jak się to robi.

Ustawiasz rekord typu A na adres docelowego serwera i zapisujesz, a następnie czekasz do kilku dni na propagacje DNS.

Zjawisko propagacji DNS występuje przy zmianie adresu IP serwera i „przenoszeniu” domeny na inny adres. Nowy adres IP musi „rozpropagować się”, czyli „roznieść” po sieci internetowej w taki sposób, aby w każdym miejscu, z którego użytkownik wyświetla witrynę, była ona widoczna już z nowego serwera. Internet to ogromna sieć i żeby w każdym jej „zakątku” było wiadomo, jaki jest nowy adres IP serwera który obsługuje daną domenę, musi minąć trochę czasu potrzebnego na wymianę informacji między serwerami DNS. Ten proces nazywa się właśnie propagacją.

1
pol90 napisał(a):

Mam stronę na usermd.net nie mam hostingu na ovh (tylko domenę ) i chcę żeby po wejście na domenę domena.site przekierowywało na domena.user.usermd.net

Moim zdaniem zamiast przekierowania, potrzebujesz ustawić domenę na dany hosting. Kiedy wykupujesz hosting to zazwyczaj możesz wybrać "mam już domenę", wpisujesz jej nazwę i hosting sam się skonfiguruje by przyjąć pliki Twojej domeny. Jeśli przy zamawianiu hostingu dostałeś jakąś darmową domenę np. mojlogin.blebleble.pl, to w większości przypadków możesz dodać swoją domenę z panelu administracyjnego. W Twoim przypadku, z ostatniego ekranu @tampir pewnie będzie to Dodaj nową stronę, więc spróbuj tam dopisać swoją domenę. Jeśli Ci się uda to w managerze plików zobaczysz podkatalog z nazwą Twojej domeny. Skopiuj tam jakiś plik "index.html".

Wejdź w panel OVH i upewnij się, że dla swojej domeny zmieniłeś serwery DNS (zakładka "Serwery DNS"). Po kilkudziesięciu minutach od zmiany serwerów DNS, możesz próbować odwiedzić swoją stronę, jeśli jednak odwiedzałeś ją wcześniej, to w pośrednich serwerach DNS mogą być nieaktualne wpisy, które wciąż (do 24 godzin) mogą Cię kierować pod stare adresy. Można sobie radzić używając przeglądarki Tor, która ma duże szanse skorzystać z serwerów DNS, które nic nie wiedzą o Twojej stronie i będą odpytywać do góry.

Zazwyczaj nie trzeba grzebać w rekordach DNS.

0

Już sobie poradziłem trzeba było utworzyć nową stronę i nadać jej nazwę domena.pl i przekirowac katalogi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0