Dodawanie cmsa na własną stronę

Odpowiedz Nowy wątek
2019-10-18 18:06
0

Hej. Jak w temacie. W sumie frontem i backiem zajmuję się jakiś czas ale jakoś nigdy nie interesowały mnie systemy zarządzaniem treść ale teraz mam zrobioną stronkę i chciałbym teraz do niej dodać prostego cmsa. Jedynie na czym mi zależy to możliwość zmieniania treści i zmienianie/dodawanie zdjęć. Dałoby się to jakoś w miarę prosto zrobić np. w word pressie? Czy jakiś inny cms polecacie czy np. stworzenie własnego(w opcje wchodzi tylko spring framework)? Macie jakieś kursy do takich rzeczy?

Pozostało 580 znaków

2019-10-18 18:27
1

Nie wiem czy liczysz na szybki efekt, czy chcesz się tym trochę pobawić.
Nie wiem też na ile elastyczne ma być to zmienianie treści.
Więc nie wiem... :)


Pozostało 580 znaków

2019-10-18 19:35
1

Tutaj dziewczę ładnie opisuje jak zrobić własne theme: https://www.taniarascia.com/d[...]wordpress-theme-from-scratch/
wersja na skróty z builderem: https://www.wpbeginner.com/wp[...]ate-a-custom-wordpress-theme/


Pozostało 580 znaków

2019-10-18 19:39
1

To zależy od stopnia skomplikowania. Jeśli tylko chcesz dodawać zdjęcia/robić drobne edycje, to takie coś ogarniesz w jeden dzień, pisząc pod zera. W takiej sytuacji dawanie gotowego WordPressa (czy innego dostępnego systemu) można uznać za przerost firmy nad treścią. Zwłaszcza, że WP (i w sumie wszystkie inne gotowce) trzeba aktualizować, łatać itp, bo inaczej ktoś ci tak mniej więcej po roku zrobi włam na serwer.

No i jeszcze jedna rzecz - postawienie WP to chwila, ale dla osoby, która w tym siedzi i się chociaż trochę zna. Jeśli to dla ciebie jest terra incognita, to trochę ci zajmie zrozumienie o co tam chodzi oraz wdrożenie CMSa względnie porządnie (bo uznaje, że nie chodzi nam o wersję w stylu wrzucić, sprawdzić czy jakimś cudem działa i uznać temat za zakończony). Dlatego naprawdę sugeruje napisać to samemu.


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2019-11-06 08:52
1

Jeśli chciałbyś podpiąć WP a masz już zrobioną stronę to najlepiej zrobić to na zasadzie custom theme pod WP. Możesz skorzystać z bazowego motywu np. https://underscores.me/ a potem ogólnie mówiąc przenieść kod swoich podstron do odpowiednich plików szablonów WP (plików .php). Następnie w WP tworzysz podstrony, w których wybierasz utworzone wcześniej przez siebie szablony.
W szablonach podstron możesz dodatkowo w dość łatwy sposób zamienić swoje "statyczne" treści zmiennymi z wykorzystaniem pluginu Advanced Custom Fields https://www.advancedcustomfields.com

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0