Dodawanie cmsa na własną stronę

0

Hej. Jak w temacie. W sumie frontem i backiem zajmuję się jakiś czas ale jakoś nigdy nie interesowały mnie systemy zarządzaniem treść ale teraz mam zrobioną stronkę i chciałbym teraz do niej dodać prostego cmsa. Jedynie na czym mi zależy to możliwość zmieniania treści i zmienianie/dodawanie zdjęć. Dałoby się to jakoś w miarę prosto zrobić np. w word pressie? Czy jakiś inny cms polecacie czy np. stworzenie własnego(w opcje wchodzi tylko spring framework)? Macie jakieś kursy do takich rzeczy?

1

Nie wiem czy liczysz na szybki efekt, czy chcesz się tym trochę pobawić.
Nie wiem też na ile elastyczne ma być to zmienianie treści.
Więc nie wiem... :)

1

Tutaj dziewczę ładnie opisuje jak zrobić własne theme: https://www.taniarascia.com/d[...]wordpress-theme-from-scratch/
wersja na skróty z builderem: https://www.wpbeginner.com/wp[...]ate-a-custom-wordpress-theme/

1

To zależy od stopnia skomplikowania. Jeśli tylko chcesz dodawać zdjęcia/robić drobne edycje, to takie coś ogarniesz w jeden dzień, pisząc pod zera. W takiej sytuacji dawanie gotowego WordPressa (czy innego dostępnego systemu) można uznać za przerost firmy nad treścią. Zwłaszcza, że WP (i w sumie wszystkie inne gotowce) trzeba aktualizować, łatać itp, bo inaczej ktoś ci tak mniej więcej po roku zrobi włam na serwer.

No i jeszcze jedna rzecz - postawienie WP to chwila, ale dla osoby, która w tym siedzi i się chociaż trochę zna. Jeśli to dla ciebie jest terra incognita, to trochę ci zajmie zrozumienie o co tam chodzi oraz wdrożenie CMSa względnie porządnie (bo uznaje, że nie chodzi nam o wersję w stylu wrzucić, sprawdzić czy jakimś cudem działa i uznać temat za zakończony). Dlatego naprawdę sugeruje napisać to samemu.

1

Jeśli chciałbyś podpiąć WP a masz już zrobioną stronę to najlepiej zrobić to na zasadzie custom theme pod WP. Możesz skorzystać z bazowego motywu np. https://underscores.me/ a potem ogólnie mówiąc przenieść kod swoich podstron do odpowiednich plików szablonów WP (plików .php). Następnie w WP tworzysz podstrony, w których wybierasz utworzone wcześniej przez siebie szablony.
W szablonach podstron możesz dodatkowo w dość łatwy sposób zamienić swoje "statyczne" treści zmiennymi z wykorzystaniem pluginu Advanced Custom Fields https://www.advancedcustomfields.com

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0