Poczta na serwerze home.pl - domena na OVH

0

Witam,
Mam taki oto problem;
Posiadam domenę na OVH oraz serwer na home.pl. Wszystko ładnie przekierowane - strona www działa bez zarzutu.
Postawiłem konto pocztowe na home.pl - super, mogę wysyłać wiadomości. Ale jeśli ktoś wysyła wiadomość do mnie to wyskakuje błąd o przekierowaniu "521 No Redirect Entry for this address"
Wyczytałem, ze powinienem zmienić ustawienia DNS na OVH. A dokładnie zmienić "adres docelowy" rekordu MX oraz dodać nowy rekord A.
Ok...
Tylko co ja tam dokładnie mam wpisywać i w jakiej formie? Jeśli IP serwera home, to skąd ja mam go wytrzasnąć? Nigdzie go nie widzę. A google milczy na ten temat.
Pomocy!
Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

0

czy pytałeś o to support na home.pl? Może mają jakieś tipy?

0

Nie miałem okazji zapytać. Ich FAQ mówi trochę o podobnych sprawach ale bardziej skupia się na tym, że można dokupić u nich unikalny adres IP i takie tam. Nic konkretnego. Obecnie "z braku laku" - jak to się mówi zmieniłem "adres docelowy" rekordu MX na adres serwera czyli ten "serwer1234567.home.pl".. no i.. coś zaskoczyło. Mimo, że na OVH wyskoczyła informacja, że wprowadzanie zmian potrwa 24 godziny. Zaczęło działać. Ale totalnie nie jestem przekonany do tego czy zrobiłem to dobrze i czy właściwie to, że działa jest moją zasługą. Więc gdyby ktoś mógł mi powiedzieć czy to co zrobiłem ma jakiś sens i technicznie "naprawiłem", a nie "zepsułem jeszcze bardziej ale to okaże się po 24 godzinach" to byłbym wdzięczny :)

Edit: Bo z tego jak ja to rozumiem to zmieniłem adres przekierowania poczty z domyślnego na taki na który chcę żeby poczta była przekierowana. Czyli z adresu OVH gdzie konta pocztowego nie ma na adres home gdzie konto jest. Dobrze to rozumiem?

0

Dobrze zrobiłeś ;) Ja kiedyś z racji ograniczeń darmowych kont email w OVH zrobiłem za pomocą Mailguna własną skrzynkę i tak samo musiałem przestawić DNSy na ich serwer, jak Ty w przypadku Home :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0