Jaki hosting PHP/Laravel/strona domowa

0

Cześć
Potrzebuję hosting na stronę domową plus kilka drobnych/średnich aplikacji w PHP/Laravel na subdomie lub pod własną ścieżką w URL'u.
Co wybrać? Zwykły hosting php, VPS czy serwer dedykowany? Na razie serwer nie będzie pod dużym obciążeniem, ale może się to zmienić i powinna być możliwość poszerzenia zasobów serwerowych.
Powinien obsługiwać:

  • PHP 7 i mysql
  • Laravel, composer, phpunit, git, możliwość zdalnego testowania, pullowania z gita, instalacji paczek composerem, crony itd
  • dodatkowo redis, python itd
  • dostęp do katalogów z hostowanymi plikami, htaccess itd
  • możliwość założenia poczty pod domeną i jej obsługa na serwerze

Czy powyższe wymagania wskazują raczej na VPS/serwer dedykowany aniżeli na zwykły hosting, prawda? Zdalny composer/phpunit itd oznacza, że serwer ma wspierać dostęp po ssh? Czy root jest wymagany?
W takim razie jaki serwer VPS polecacie? Mimo iż pozwala on na instalację własnych binarek, phpa itd, byłoby miło, gdyby podstawowy stack był zainstalowany i skonfigurowany out of the box (php, mysql itd).
Na razie patrzyłem na VPSy w nazwa pl. Mają tam VPS 1GHZ, 1 GB ram, 50GB dysku za 10zł miesięcznie i do tego jeszcze domena do dokupienia. Czy taki wariant spełni powyższe wymagania?

1

Nie ma szans, że 1gb ramu sensownie udźwignie kilka stron, Redisa oraz MySQLa. Popatrz na VPSy w Ovh, tyle że w kategorii tych droższych.

0

Większość hostingów daje możliwość darmowego testowania usługi przez 14 dni (bez zobowiązań). Warto skorzystać z tej możliwości.

0

ja mam na małym hostingu kilka stron i wszystko śmiga, oczywiście są zoptymalizowane więc nie ma po kilkaset żądań, ale myślę, że nawet jest lekki luz i cos tam bym upchał jeszcze :)

0

Dzięki za odpowiedzi. Wychodzi na to, że musi to być VPS albo serwer dedykowany, tak?
Odnośnie redisa itd. Jak mówiłem, powinna być możliwość dokupienia zasobów (ram, dysk itd), ale na razie będzie tam hostowana tylko statyczna strona i jedna aplikacja w laravelu bez redisa. Potem jak się coś dołoży, to zasoby można dokupić, co nie?
Odnośnie ceny, 200zł do 300zł za serwer i domenę (rocznie), jak na razie na powyższe potrzeby. Co polecacie? Czy ten VPS z nazwy jest odpowiedni?
W powyższej cenie mieści się VPS start z nazwy i VPS SSD 1 z ovh. Co oznacza, że jest tam KVM OpenStack? To osobny system, czy tylko jakiś dodatkowy soft to serwera? Czy dodatkowo pomagają skonfigurować serwer na produkcję?
Jeszcze jedno, mimo iż oferują oni usługi w Polsce, czy udostępniają serwery za granicą i adresy IP, tak aby dostęp zza oceanu był równie szybki? Chodzi o SEO i zawartość w języku angielskim.

0

Jeśli chciałbyś zostać przy hostingu współdzielonym (nie musisz samemu ogarniać administracji) to godną ofertę ma mydevil- powinien spełniać twoje oczekiwania. W przypadku VPS mogę polecić Ci ovh oraz webh (tu sam korzystam).

Co oznacza, że jest tam KVM>

KVM ma "gwarantowane" zasoby w przeciwieństwie do OpenVZ, powinno być stabilniejsze ze względu na niezależne od innych serwerów jądro systemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0