Sklep internetowy - jak kosztowne są następujące zmiany

0

Chciałbym wprowadzić następujące zmiany.

1) Chcę, żeby podstrony opis urządzenia, sesje treningowe itd. otwierały się na zasadzie zwijania jednej zakładki i rozwijania kolejnej (w tym momencie po kliknięciu aplikacja po prostu przechodzi na żądaną stronę).
2) Chcę, żeby zakładka np. sesja treningowa była oddzielna dla danego produktu, a np. inna zakładka typu porównanie była wspólna dla wszystkich produktów. W tym momencie zakładki są wspólne dla wszystkich produktów.

Według mnie wprowadzenie takich zmian nie jest zbyt skomplikowane i nie powinno zająć dużo czasu (pkt 1 - to można chyba jakimś javascriptem załatwić, a w pkt 2 w zależności w czym to jest pisane wprowadzić drobne zmiany w kodzie i powinno robić to co chce), natomiast spotkałem się z opinią (od nich), że jest to niemożliwe do zrealizowania.
Pytanie jest takie, czy faktycznie tak jest, czy ja mam rację a im się po protu nie chce.

http://stresbezsennoscrelaksp[...]rena.pl/pl/p/DELIGHT-PLUS/104

1

Jeżeli ktoś Ci mówi, że coś jest niemożliwe to są trzy opcje:
a) za mało płacisz
b) istniejący kod to taki burdel, że lepiej nie zarobić, niż się z tym męczyć
c) czasami faktycznie jest niemożliwe.

W twoim przypadku:
2) powinno być możliwe, ale to zależy od kodu

A wycena, cóż - to zależy od istniejącego kodu i tego, na ile ktoś ceni swój czas. Jeżeli jest porządny, to zmiany powinny zająć kilka godzin, wraz z pobieżnym nauczeniem się systemu, na którym to stoi i cena nie powinna być za wysoka (co nie znaczy 20zł, takich pierdółek nie weźmie Ci nikt inny poza początkującym studentem, co na bułki nie ma, bo zwyczajnie szkoda nerwów za dwie dychy [bo potem klient marudzi na Ciebie, jak coś nie działa [zazwyczaj nie z Twojej winy], bo chce kolejnych zmian [najlepiej w cenie], bo po prostu zamiast brać dwie dychy lepiej popatrzeć sobie przez okno czy wyjść na spacer], profesjonalista zapewne wyceni w rodzaju 50zł za odpalenie IDE + 20zł/h).

Największym problemem i zagadką bez dostępu do kodu jest punkt 2.

0

To jest pisane w zendzie z tego co zauważyłem, ale dzięki za szybką i konkretną odpowiedź :)

0

Pisząc w dobrym frameworku też można spieprzyć temat po całości ;) Dobry młotek, piła i inne narzędzia nie wystarczą do zbudowania porządnego domu, trzeba jeszcze umieć to zrobić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0