Sklep internetowy

0

Witajcie, muszę napisać sklep internetowy, i teraz moje pytanie:
W czym najlepiej w stosunku do moich umiejętności:
**Dorobek: **
średnio zaawansowany: Java SE
podstawowy C++
początkujący: Java EE
średnio zaawansowany HTML, CSS
podstawowy PHP, MySQL

Co powiecie o Spring MVC?
Znalazłem taką książkę:
Spring MVC. Przewodnik dla początkujących
w niej sklep internetowy. Co wy na to?

0

Średnio zaawansowany i chcesz przy pomocy książki dla początkujących napisać sklep internetowy? Ciekawe...

0

lepiej kup jakiś gotowy skrypt i przerób, albo cms

0

Dla treningu można, poćwiczyć zapytania w SQL, przemyślisz strukturę, jakieś podstawowe punkty bonusowe, działanie PHP, przerobisz logowanie i rejestrację. Ale w celach nie-treningowych faktycznie nie bardzo miałoby to sens.

0

Widzę że odpowiedzi na tym forum nie uzyskam. Bo odpisują tutaj pseudo programiści którzy zarabiają 10k miesięcznie,
i jeśli ktoś chce opinii na temat wyboru technologii to dostaje zwrot w stylu: Nie masz szans, kup i przerób.
A sklep to super trudne zadanie czyt. logowanie, wybór przedmiotu który jest w bazie, system dodawania przedmiotu, system kupna... a te części są przecież nie do przeskoczenia przez początkujących...
Nie dasz rady na obecnym poziomie więc się nie pakuj.
Ok postąpię jak mi podpowiada głowa.

I gratuluję poziomu na forum.
Pozdrawiam.

0

Synek, nie rzucaj się co ? Z tego co widzę to nie masz wiedzy domenowej i to dlatego polegniesz. Sklep to nie tylko takie proste czynności, ale stany magazynowe, blokady, rezerwacje, zapisywanie kszyka, sesji, pilnowanie, żeby produkty miedzy koszykami nie przewędrowały, żeby promocje liczyły się na podstawie ciastek co są zostawione... Serio to nie takie proste. Do tego nikt teraz poważny nie wprowadza towarów w sklepie ręcznie tylko często leci to z jakiś ERP gdzie jest integracja z magazynem, stanami, blokadami. To ERP generuje cenniki na podstawie faktur zakupowych i danych klienta i wypycha do sklepu. Musisz więc API zrobić i to zabezpieczyć, jakoś generowanymi kluczami pewnie. To wszystko to zaplecze, a teraz jeszcze fasada ... Dokumentacja ... Serio jak chcesz robić to na poważnie to zatrudnij zespół 10 osob na 2-3 lata. Jak treningowo to spoko, jak jednak na poważnie to tam skrob - sparzysz się, ale przynajmniej czegoś nauczysz. Jak umiesz Jave to rób to sobie w javie + hibernate + jakis sensowny front, może całość w JS ? Nikt teraz chyba już nie klepie sam html...

0

Jeśli nie możesz/nie chcesz polecieć na przerobionym gotowcu (np. Magento), polecałbym zapoznanie się z jakimś frameworkiem do PHP (np. Laravel 5, Zend Framework 2, tak naprawdę nie robi to aż tak ogromnej różnicy, zwłaszcza dla początkującego) i potem już z górki. Niekoniecznie nawet z jakiejś książki - poczytaj tutoriale, zrób jakieś trzy przykładowe projekty i myślę, że wystarczy.

Najważniejsze to ogarnąć ideę działania MVC/MVVP/(...) ;-)

W Javie nie programuję, zatem nie odniosę się do Twojego wyboru książki.

Edit: oczywiście mówię o tworzeniu prostego sklepu internetowego w ramach samorozwoju. Jeśli zamierzasz realizować zlecenie, sprawa wygląda zgoła inaczej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1