Swf na html.

0

Witam, mam problem z osadzeniem formatu swf do kodu html. Korzystalem z tego o to kodu, ktory znalazlem na tej stronie:

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="121" height="96">
 <param name="movie" value="/swf/logo-main.swf" />
 <param name="wmode" value="transparent" />
 <!--[if !IE]>-->
  <object type="application/x-shockwave-flash" data="/swf/logo-main.swf" width="121" height="96">
  <param name="wmode" value="transparent" />
 <!--<![endif]-->
 Brak obsługi Adobe Flash. Zainstaluj odpowiednią wtyczkę.
 <!--[if !IE]>-->
  </object>
 <!--<![endif]-->
</object> 

Jednak nie dziala on na mojej stronie. Animacje wykonalem w Adobe Flash CS5 w formacie Action Script 3.0. Zna sie ktos moze na tym? I takie pytanie, offtopowe. W czym najlepiej robic teraz takie animacje, zeby rownoczesnie bylo to tak proste jak w AF ?

0

"Nie działa" to za mało informacji. Jakie są objawy? Prawdopodobnie masz złe ścieżki tylko. Zwróć uwagę na duże/małe litery. Dodatkowo - odpalasz to na serwerze czy lokalnie. Jeżeli lokalnie - to czy masz postawiony serwer www lokalnie, czy otwarasz poprzez podwójne kliknięcie na plik html?

0

"za moich czasów" korzystało się z https://code.google.com/p/swfobject/ żeby zachować zgodność ze wszystkimi przeglądarkami, standardami i uprościć sobie życie

0

Jestem laikiem jeszcze w tej dziedzinie, ale wlasnie postawilem przed chwila serwer na wampie i wszystko smiga. Mam tylko jeszcze pytanie, czy jest mozliwosc postawienia takiej animacji wchodzac w zwykly plik html? Bez straty jakosci, bo moglbym to zrobic w gif ale jakosc jest okropna. Z gory dzieki.

Chcialbym jeszcze dodac, ze moj swf nie czyta koloru tla. Nie ustawialem go w programie, bylo poczatkowo biale, wiec myslalem ze dlatego go nie ma, ale zmienilem je, a i tak go nie pokazuje, mialem zdjecie jpg wzlozone w ta animacje i otoczka zdjecia ktora byla biala jest, lecz tla nie ma. Wie ktos co poradzic?

0

Zdaje się, że aktualnie będzie problem z osadzeniem pliku swf tak, by bezproblemowo działał przy otwarciu pliku lokalnego przez podwójne kliknięcie. A chcesz to dystrybuować w takiej właśnie formie, do uruchamiania u siebie?

Są możliwości eksportu animacji do HTML5 (nigdy nie używałem, zagłęb temat w google): http://smallbusiness.chron.com/export-cs5-swf-html5-59728.html

Co tła - zmień "wmode" z "transparent" na "opaque"

0

Tak chodzi mi tylko o to, zeby bylo to wyswietlanie u mnie na komp, nigdzie indziej ( no albo tam gdzie ten html bedzie skopiowany ). Dzieki, na pewno poczytam. Poszperalem na stronach Adobe, ta linijka jest odpowiedzialna za przezroczystosc tla, wiec ja usunalem, ale i tak wielkie dzieki. Pozdr.

0

@biały Samiec ostatnio coraz więcej ludzi korzysta z Adobe Edge Animate. Dlatego ponieważ robi się prościej i plik wynikowy dostajesz w css-ach i htmlu, w związku z tym cała animacja mało waży. Flash raczej do jakiś gier, natomiast EA jak najbardziej do interaktywnych animacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1