Import stanów magazynowych w sklepie internetowym - błędy

Odpowiedz Nowy wątek
Mendel
2015-01-21 18:24
Mendel
0

Witam wszystkich,

nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale mam nadzieję, że mi pomożecie.
Prowadzę sklep internetowy, bardzo ważne jest dla mnie, żeby klienci widzieli aktualne stany magazynowe.
Hurtownia z którą współpracuje wystawia plik csv w którym są aktualne stany towarów, kluczem importu jest kod kreskowy EAN.
Niestety w sklepie jest kilka produktów, które nie mają kodu EAN, podobnie jest w pliku csv. I tu zaczynają się schody, ponieważ do produktów sklepowych bez EAN przypisują się stany magazynowe produktów z csv które też nie mają EAN. Według dostawcy oprogramowania sklepu wszystko jest w porządku, ponieważ brak kodu EAN jest wartością i też jest kluczem przy imporcie. Może ktoś mi wytłumaczyć o co tu chodzi ? Logika mi podpowiada zupełnie coś innego.
Pomóżcie bo muszę mieć jakieś argumenty żeby walczyć z tą firmą

Pozostało 580 znaków

2015-01-21 22:14

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 5 dni temu

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

1

ale brak kodu tez jest wartoscia, ale nie jest wartoscia unikalna, co powoduje brak spojnosci danych, ale tutaj nie mozesz miec pretencji do dostawcy oprogramowania, ktory nie ma wplywu na dostarczane dane w pliku csv, ktore tez sa bledne. wiec albo dogadasz sie z hurtowania o uzupelnienie tych kodow EAN,a jesli sie nie da to zawaliliscie na etapie planowanie, bo nadanie SKU (czyli unikalnego klucza, moze nim byc EAN) dla produktu to kluczowa sprawa, by sie nie posypalo. wiec bez EAN, musicie dodawac SKU do kazdego produktu, ew oduscic synchornizacje produktow bez sku, lub robic ja manualnie.

Pozostało 580 znaków

Mendel
2015-01-25 13:08
Mendel
0

Dziękuje za odpowiedź. Ale jest tu sprzeczność, bo kluczem importu ma być kod EAN, czyli ciąg cyfr, a nie puste pole. Logika podpowiada, że mechanizm importu powinien przewidzieć puste pole i uznać je za błąd i iść dalej. Informatyka jest " zero jedynkowa" - jest kod jest import, nie ma kodu , nie ma importu. Trzeba chyba wyjść od definicji kodu kreskowego.
Faktem jest, że firma, dostawca oprogramowania ma to gdzieś i jedynym wyjściem jest opisać sytuację i przestrzec innych przed wiązaniem się z taką firmą. Z drugiej strony, całą praca tej firmy poszła na udowodnienie, że nie mam racji, a nie na jakąkolwiek próbę rozwiązania problemu. To już o czymś świadczy.
pozdrawiam
M

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0