Zamiana tekstu w SPAN lub DIV w JS/JQuery

0

Hej,
szukam rozwiązania, które umożliwi mi w JS przeszukanie danego Div'a pod kątek określonej frazy i zamiany jej w span lub div. Dla przykładu mamy kontener:

<div id="cont">
Najlepiej wśród znajomych, którzy mogą nam polecić godnych zaufania pracodawców lub pośredników. Specjalistyczne portale pracy publikują mnóstwo ofert pracy za granicą, natomiast wyzwaniem jest samodzielna ocena i wybór tej najlepszej. Od czasu do czasu niestety przemknie się wśród nich nierzetelna firma lub zwykły oszust podszywający się pod certyfikowaną agencję pośrednictwa. Jedyny pewny „filtr” to znajomy, który dobrze nam życzy, podzieli się z nami doświadczeniem z wyjazdów zarobkowych i w razie potrzeby sam poręczy u znajomego rolnika za granicą. 
</div>

Chcę aby po załadowaniu się strony wywołana funkcja w JS sprawdziła, czy w Div'ie #cont znajduje się fraza "pracy" i automatycznie zmieniła go np. w inny Div lub Span, który wyglądałby następująco:

<div id="cont">
Najlepiej wśród znajomych, którzy mogą nam polecić godnych zaufania pracodawców lub pośredników. Specjalistyczne portale <span class="explain">pracy</span> publikują mnóstwo ofert pracy za granicą, natomiast wyzwaniem jest samodzielna ocena i wybór tej najlepszej. Od czasu do czasu niestety przemknie się wśród nich nierzetelna firma lub zwykły oszust podszywający się pod certyfikowaną agencję pośrednictwa <span class="explain">pracy</span>. Jedyny pewny „filtr” to znajomy, który dobrze nam życzy, podzieli się z nami doświadczeniem z wyjazdów zarobkowych i w razie potrzeby sam poręczy u znajomego rolnika za granicą. 
</div>

Widziałem kiedyś takie zastosowanie w portalach informacyjnych, które w treść wklejają linki reklamowe. Dla mnie jest to potrzebne aby wstawić tam objaśnienia pojęć technicznych. Dzięki temu, dane pojęcie będę mógł obudować Spanem i nadać klasę, co w konsekwencji umożliwi wywoływanie funkcji np. po kliknięciu czy najechaniu myszą.

Jeżeli macie jakieś skrypty które można tutaj wykorzystać to będzie super.

0
$("#const").html($("#const").html().replace(/(pracy)/ig, "<span class="explain">$1</span>"));

(nie testowałem).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1