Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o poradę jak mogłabym zrobić w którym programie select listę (listę wyboru menu). Chodzi mi o widok roboczy czyli aby administratorzy tworzący artykuły nie musieli wpisywać za każdym razem powtarzających się wyrazów tylko wybierali je z listy. Cały problem polega na tym że chcę aby na widoku wyjściowym – czyli na stronie tekst wyglądał jako zwykły napisany od ręki tekst a nie wybrany z listy. Administratorzy tworzą codziennie kilkanaście artykułów o powtarzających się zmiennych i za każdym razem wpisują do znudzenia te same wyrazy. Dodam iż opcja snippets (urywki) w dreamweaver mnie nie zadowala. Chciałabym w tekście poprzeplatać select listy wyrazów lub zdań które trzeba zawrzeć a artykule.
Ponadto szukam programu WEJ/WYJ który posiada opcję menagera obrazków. W dreamweavernerze jest coś takiego jak biblioteka i tam można załadować różne obrazki i wklejać kiedy mam na to ochotę. Lecz nie zadowala mnie ta funka ponieważ każdy obrazek trzeba szukać w zasobach i podgląd pokazuje tylko jeden zaznavczony. Natomiast gdy chcę mieć około 50-ciu małych obrazków to szukanie trwa za długo. Potrzebuje opcji/funkcji gdzie obrazki będą jedne pod drugim w tym samym polu widoku i przewijaniem „lecę” i widzę wszystkie na raz. Dodam iż są to nie wielkie obrazki.
Najlepiej aby oby dwie funkcje były w jednym programie bo nasza praca polega na tworzeniu całego opisu/atukułu w programie (aktualnie FrontPage) i kopiowaniu gotowego kodu html na stronę.
Mam nadzieję że napisałam zrozumiale i proszę o poradę bo nikt dotychczas nie potrafi mi odpowiedzieć..