Licencja na flasha

0

Witam!
Mam do was kilka pytań :) bardzo proszę o pomoc!

  1. Jak chce stworzyć grę (niekomercyjną) w programie Adoble Flash CS6 Proffesional i wstawić ją na jakąś stronę to jake licencje/co muszę mieć wykupione? Tylko program czy coś jeszcze?
  2. TO samo co wyżej tylko do gry komercyjej
    3 Czy mogę coś stworzyć i wstawić do neta na wersji tial
    Z góry dziękuje za odpowiedzi! Pozdrawiam
0

1 - musisz zakupić program Adobe Flash
2 - jw.
3 - przeczytaj licencję wersjii trial, różne programy mają różne te licencje, a ja sam nie czytałem, musisz to zrobić Ty, bo Ciebie to interesuje ;)

0

Jakby autor nie wiedział, to można bezpłatnie robić aplikacje Flashowe używając Flex SDK :) - http://pl.wikipedia.org/wiki/Adobe_Flex

Jest jeszcze coś takiego jako alternatywa: http://gaming.adobe.com/technologies/flascc/ - programowanie flashowej gry w C++, nie interesowałem się licencjami, poszperaj ;)

0

1.jesli chodzi o licencje trial to gdzieś przeczytałem że nie można :/
2.Natomiast napisałeś że musze zakupić program adobe flash. Na stronie http://www.adobe.com/pl/products/flash.html jest d owyboru: zakup pełnej wersji oraz subskrypcji? czym to się rózni?
3. Hmm Adoble Flex? muszę się tym zainteresować. Za pomocą tego programu można robić zarówno nie jak i komercyjne produkty całkowicie za darmo??

0

szkoda że po ang, ale dzięki ;)

0

Niestety (albo i stety) - angielskiego tak czy tak będziesz musiał się nauczyć, jeżeli chcesz mieć do czynienia z komputerem i projektowaniem aplikacji. Większość dobrych materiałów jest po angielsku, licencje często są po angielsku, rzeczową pomoc otrzymasz najczęściej na zagranicznych stronach, itd.

jesli chodzi o licencje trial to gdzieś przeczytałem że nie można

to przeczytaj licencję zamiast tego "gdziesia"

jest d owyboru: zakup pełnej wersji oraz subskrypcji? czym to się rózni?

również jest oficjalnie napisane i nikt się z tym nie kryje, w dodatku ten plik przekierowuje na polski język jeżeli używasz polskiej przeglądarki, więc nawet odpada problem z językiem, zostaje problem z czytaniem i samodzielnością - Subskrypcja polega na tym, że możesz tak jakby "wypożyczać" program, wtedy bodajże instalujesz tylko jego część na dysku, reszta działa przez internet, projekty także możesz zapisywać na ich serwerach, i co miesiąc po prostu wnosisz opłatę za użytkowanie. Kupno programu to oczywiście pełna, offlinowa wersja.

0
  1. ale jak kupię subsrypcję to moge tworzyć komercyjne programy? czy muszę mieć pełną wersję.
  2. Wytłumaczcie mi czym sięróżni Adoble Flash CS6 Proffesional, Adobe Dreamwaver, Adoble Flash Builder Adoble Flex SDK? Co to w ogóle jest to adobe flex, kurde nic nie rozumiem, czytam na różnych stronach ale wszystko brzmi tak samo, nie kumam co jest do czego... który program nadaje się najlepiej to tworzenie gierek?
0
  1. możesz
  2. Używałem tylko Flasha i sądzę, że będzie zawsze jako ten naj, alternatywy są lepsze i gorsze, niektórzy zawsze będą twierdzić, że gimp jest lepszy od Photoshopa itd. Masz triale to sobie obadaj co Tobie najbardziej leży, porównaj z ceną i zastanów się nad wyborem ;)
0

OK, Flex SDK kusi skoro jest za darmo ale np do CS6 są książki.
Poleciłbyś np coś takiego:
http://helion.pl/ksiazki/adobe-flash-cs6-i-actionscript-3-0-interaktywne-projekty-od-podstaw-pawel-zakrzewski,flcs5i.htm
??? Hmm no z tym e musiałbym kupić subskrypcje albo rryzykować na cracku ;/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1