Licencja na aplikacje

0

Witam wszystkich, chciałbym abyście przedstawili swój pomysł na licencjonowanie aplikacji, tzn. jak Wy postąpilibyście z tworzeniem funkcjonalnością licencjonowania waszej aplikacji. np. sprawdzanie aby dana aplikacja otwierała się na jednej stacji roboczej : pobieranie ID CPU i przypisanie go do danego konta wystarczy? Proszę o jakieś ciekawe pomysły ;)

0

Temat stary i nierozwiązywalny do końca. Jeśli zabezpieczenia są zbyt upierdliwe, wpływają na postrzeganie programu i ludzie będą szukali alternatywnego rozwiązania, z drugiej strony brak zabezpieczeń całkowity to brak zarobków. Zauważ, że większość mieszkań ma proste zamki, które specjalista otwiera w parę sekund. Dlatego najpierw zastanów się jak będzie działała aplikacja, a dopiero później jak to zabezpieczyć tak, by nie było to zbyt upierdliwe dla użyszkodnika.

0

kaczus dobrze to opisał, ja dodam, że jeśli licencja programu jest droższa niż kilkaset złotych to warto zastosować klucze sprzętowe na USB (od kilkudziesięciu zł sztuka - oczywiście wszystko zależy od wielkości zakupów i możliwości klucza).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0